APM 2.6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

W Mission Plannerze jest taka zakładka do testowania kompasu w zależności od pracy silników. Nigdy nie próbowałem, więc się nie wypowiem jak to działa. Ale można by sobie zrobić jakiś regulowany maszt, robić testy z silnikami i stwierdzić, jaka wysokość masztu jest jeszcze dopuszczalna.
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Wię ktoś może , czy jest taka opcja w APM aby użyć pinów analogowych do wł/wył dodatkowych pasków led? Coś ala kanały AUX w multiwii.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Tutaj jest schemat z układem ULN2803 http://copter.ardupilot.com/wiki/nav-leds/

Sam używam. Działam wyśmienicie :-D
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Mi chodzi o to że mam dodtakowy pasek led niezwiązany z statusami APM , i chce go załączać switchem z aparatury tak jak to mialem w multiwii.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

No przecież masz tam napisane wyraźnie, że A4 (analogowe nr4) to AUX :lol:
(zapewne pod Ch7 albo Ch8 - teraz nie pamiętam, bo tej funkcji nie używam)

A ledy podłączone do nóżki 18 to właśnie te, które możesz wyzwalać :mrgreen:

Kupujesz sobie taki układzik lutujesz sobie tylko wejście, wyjście i zasilanie i już masz :-)

Nawet jeśli wykorzystujesz go w takim niewielkim stopniu, to i tak przyda ci się na przyszłość.
Przy pomocy A6 (zielone diody na schemacie) możesz wyświetlać status GPS.
A7 i A8 odpowiadają za ledy na ramionach - które bodajże migają po podłączeniu pakietu, a po uzbrojeniu świecą w sposób ciągły.
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

Witam Mam takie pytanie odnośnie apm 2,6 a mianowicie mam najnowszy firmware v3.1.5 i robi mi się coś takiego w qadzie że gdy wystartuje widząc tył qada steruje się normalnie ale gdy go okręce przodem do mnie to powinno być tak że jak popchne drążek w lewo qad skręci w prawo a tego niema (on skręca w lewo ) nie wiem czy dobrze kombinuje że kompas ma coś z tym wspólnego?? proszę o pomoc bo załatwiłem tak 4 śmigła
Awatar użytkownika
laciaty
Posty: 477
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 19:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: laciaty »

W APM jest z tego co pamiętam coś takiego jak simple mode i super simple mode, które właśnie odpowiada za takie zachowanie.
eLeReS MOD, Penguin FPV, Beta, X525, Pilatus PC-6 MPX, SkyEye FPV
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

A nie masz przypadkiem włączonego trybu Simple albo SuperSimple? http://copter.ardupilot.com/wiki/flight ... ple-modes/

Żeby się upewnić (Mission Planner) - kanały CH6-CH7 najlepiej ustawić na None a w zakładce "Flight Modes" ustawić sobie wszędzie na razie "Stabilize" no i żeby żaden kwadrat po prawej "Simple" i "SuperSimple" nie był zaznaczony.
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

No dzięki panowie właśnie odhaczyłem tryb prosty i po krótkim locie w piwnicy stwierdzam że jest ok normalnie piwo wiszę;D
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Jak można doczytać w manualu- Simple Mode opiera się na kompasie (można używać w pomieszczeniu) a Super Simple - na wskazaniach GPS (nie można używać w pomieszczeniu).
Podczas takiego trybu lotu, kopter nie ma określonego przodu, tyłu, czy boku. Zachowuje się jak taki punkt, którym sterujesz. Oczywiście nadal jest możliwy obrót w osi YAW, ale w żaden sposób nie wpływa to na kierunek lotu.
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

Witam mam pytanko chce założyć do apm 2.6 moduł bluetooh żeby ominąć kabel usb bo mam gniazdo uszkodzone i czasem rozłącza no i tak ogólnie chciałbym w telefonie widzieć co się dzieje z qadem. Znalazłem coś takiego na ABC-RC
http://abc-rc.pl/Crius-MWC-Bluetooth
Będzie to kompatybilne z APM?? czy trzeba majsterkować??
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Będzie działało. Tylko trzeba dobrze prędkości baud skonfigurować.
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

jestem zielony w temacie także nie czaje o co biega, te prędkości się ustawia z MP??
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

BT musi być skonfigurowany na 57kbaud (defaultowa prędkość telemetrii w APM/PX)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Post autor: ori »

A tak z doświadczenia wiecie może jaki zasięg ma taki bluetooh, no to trzeba zamówić i się cieszyć bez podłączania kabla bo to masakra jakaś.
ODPOWIEDZ