Budzetowy kontroler 3 osiowy

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ski2000
Posty: 124
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: Ski2000 »

ideatb pisze:
Rurek pisze: Ten kontroler działa tylko z starą wersją BGC GUI v2.2 b2 więc nie jestem pewien czy można go tak skonfigurować aby YAW był jako ROLL.
BGC GUI v2.2 b2 - Zakładka RC Setings - można dowolnie przypisać kanały RC/FC do kanałów gimbala. Sprawdzone- działa.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Ski2000 pisze: BGC GUI v2.2 b2 - Zakładka RC Setings - można dowolnie przypisać kanały RC/FC do kanałów gimbala. Sprawdzone- działa.
Dzięki za sugestie ale nie o to mi chodzi.
Rozumiem ze masz w na myśli sterowanie dodatkowym silnikiem YAW za pomocą linku RC.

A mi chodzi o to aby stabilizować PITCH i YAW za pomocą samego kontrolera (czyli obsługa 2 silników). Pytanie czy do tego nie trzeba właśnie kompasu, tj czy 3-osiowy akcelerometr i żyroskop wystarczą.
Nie bawiłem się jeszcze ustawianiami i BGC GUI jest mi jeszcze obce ale na chłopski rozum ustawiał bym to raczej w zakładce ADVANCED w opcjach MOTOR OUTPUTS albo w zakładce BASIC zmieniał ustawienia SENSOR no ale ja się jeszcze nie znam wiec tylko gdybam....
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Znalazłem odpowiedź :mrgreen: :)
Czyli jednak w przypisywaniu napędów tj ADVANCED w opcjach MOTOR OUTPUTS
Obrazek

Skonfigurowałem, przetestowałem i potwierdzam ze działa :-D
jackov
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 19:04
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: jackov »

Kod: Zaznacz cały

Testował może ktoś ten kontroler. 

Alexmos 3-axis Brushless Gimbal Controller BGC V3.6 DRV8313 Driver 
Własnie zainstalowałem ten kontroler w moim 3-osiowym gimbalu pod nexa. Działa bez problemowo. Żałuje tylko, że nie dopłaciłem 15$ za wersję z możliwością upgradowania softu.
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Hej mam pytanko :) Jako, że szukam kontrolera do gimbala na razie 2 osiowego, ale może później z zamysłem na 3 oś.

Czy taki się nada? Widzę że można nawet softa upgradować :) http://www.banggood.com/3Axis-Simple-Br ... 30899.html

Czy może polecacie coś innego? Potrzebuję tego pod gimbala z nexem :) Żeby te tranzystorki wytrzymały :P eheh
Udios
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:20
Lokalizacja: Kęty

Post autor: Udios »

Witam
Czy ktoś testował może sterownik gimbala znalezionego przez StoQ

StoQ pisze: Czy taki się nada? Widzę że można nawet softa upgradować :) http://www.banggood.com/3Axis-Simple-Br ... 30899.html
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Heh tez jestem ciekaw tego StoQ'owego drivera...
testował ktoś? bo już głupieje.
ale z tych rozsądnych zostaje albo to albo evvgc za 19dolcow tyle ze evvgc chyba słabo wypada z lekkim gimbalem a ja myślę o czymś pod mobiusa na 3osi wiec będzie lekko.

StoQ przyznaj się i powiedz coś o nim :)
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

A nic nie mogę powiedzieć. Bo się nie zdecydowałem i ciągle nie zakupiłem. Odpaliłem na razie na malutkim bimbalu do GoPro płytkę jakąś najtańszą z chinczykowa.

Mam problem z jedną osią. Powiem Wam, że ciężko to na prawdę dobrze ustawić. Lekko ruszę kamerką i cała zabawa od nowa :D hehe
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Ehh.. wiec chyba ja spełnię role "stiga" i przejadę się tym driverem.
w poniedziałek prawdopodobnie kupie
od razu z rc timera będę brał coś takiego
http://www.rctimer.com/product-1029.html i takiego http://www.rctimer.com/product-1075.html
tylko jeszcze nie wiem które i ile tzn czy wszystkie 3 z dziura czy może 2 bez i jeden z ?
bo fajnie by było przeprowadzić wszystkie kable przez środek osi dzięki czemu dało by się zminimalizować opór powodowany przez kable.
no i profiliki alu z leroy'a tylko nie wiem czy 2mm czy może 3mm grubości ?
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Będziesz robił pod gopro czy pod nexa bimbala? :D

Fajnie jednak by było gdyby ten kontroler już był 32 bitowy i na jednej płytce a nie na 2 :P
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Gimbal będzie pod Mobiusa (pod gopro jest sporo gotowych rozwiązań) z kolei jak bym miał nexa to nie wiem czy bawiłbym się w jakieś podróbki alexa czy nie kupiłbym oryginału.

Mógłby być 32bitowy (ale 8 też spełnia swoją role) , mógłby być też na jednej płytce ale większość poza najnowszymi i tak była na 2ch z tym że niektóre były na kanapkę, z resztą płytki upychasz gdzie ci się podoba a i tak najważniejsze jest imu :)

Co do samego zakupu jestem na 90% zdecydowany ale nie dawała mi spokoju możliwość upgradu do najnowszego softu (tj. 2.40b7) wiec ładnie napisałem do bg i zobaczymy co odpiszą.
bo nie wiem czy widzieliście http://www.banggood.com/Basecam-3-Axis- ... 89636.html
i tutaj widocznie oryginał i dają w opisie link do strony basecam'a
a na pierwszy rzut oka różnica jest tylko w tym ze na tańszym jest buzzer a na droższym nie :/
Więc przez to myślę że zakup opóźni się o jeden dzień co w sumie jest mi trochę na rękę bo miałem zmianę karty i muszę czekać aż paypal mi ją aktywuje :/
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

DOTARŁ

Post autor: remix »

Stało sie :mrgreen:

Dziś przyszła kolejna mini paczuszka (listonoszka już na maxa ma mnie dość)

Driver wygląda tak foto plytki foto 2
Oczywiście bez żadnych problemów udało się podłączyć (musiałem tylko dossac DRIVER CP210x USB to UART Bridge VCP
i wygląda to tak foto Po Polskiemu i po szybkiej kalibracji ACC i Gyro wydaje się być wszystko w porządku (na początku skalibrowałem acc i myślałem że jest uwalony imu bo wszystko latało ale kalibracja gyro uspokoiła wszystko :mrgreen: )

Yaw'a jeszcze nie podłączałem (nie jestem jeszcze do końca pewny czy mogę podać nań 12v ale wszystko wskazuje na to że tak)

dodatkowo zamówiłem sobie takie dwie pierdółki (w sumie trzy :-D )
foto
Bo jak przewidywałem jest możliwość instalacji Yaw'a na kanapkę (nie wiem jak tam z zasilaniem ale to się sprawdzi )
No i magiczny Blue Button :mrgreen: do zmiany ustawień.

Pozostało jeszcze poczekać na silniczki i do leroy'a po płaskowniki alu :)
Edyta:
Zapomniałem dodać że post pod postem zrobiłem z premedytacją żeby odświeżyć wątek.
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Kurde serio :/ Tak szybko paczkę dostałeś :D Gratuluję. To teraz jeszcze relacja jak to działa i sam może się skuszę :D
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Noom też się zdziwiłem jak szybko toto dochodziło (codziennie paczki przychodziły z pierdołkami i min. kontrolerem) lecz niestety silników dalej nima :(
generalnie prawda jest taka że kontroler z chin przyszedł szybciej niż kamerka (mobius wide ) z angli :)

mam nadzieje że w poniedziałek przyjdą silniki i operacja gimbal ruszy pełna parą.
O samym kontrolerze powiem na razie tyle że mi się podoba i w tej kwocie chyba będzie ciężko o coś lepszego.

Ale czas pokaże, wiem jak H3-2D latało i mam nadzieje że uda mi się zbliżyć to niego + 3th Axis :D

Edyta:
Zapomniałem dodać że driver zaktualizował się do najnowszej wersji bez żadnego problemu... podajesz adres do pliku *.hex , jeden klik na aktualizuj a 30sec później możesz już odpalać najnowsze GUI :D
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Gimbal ver. 0000.1 Alpha

Post autor: remix »

Kolejny Up :)

Dzisiaj przyszły silniki tak wiec wykorzystałem wolną chwile zapakowałem swój zadek do autka i w drogę po płaskownik :mrgreen:

Efekt:
Zaznaczam że wszystko jest defaultowe (nawet silników nie wpisywałem)
PID'y seryjne
Gimbal robiony na szybko więc nie ma mowy żeby był wyważony.
Imu zdecydowanie poniżej osi roll i pitch , w yawie powiedzmy że jest.

Tak że ja jestem generalnie bardzo zadowolony bo działa od kopa i na to co jest (gimbal robiony w biegu) chodzi tak jak bym chciał.
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
ODPOWIEDZ