Pozwolenie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

suchy opis przypadków zagrożeń z udziałem modeli RC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

związku z tym, że trwał mecz w okolicy masa policji i straży miejskiej
Powinieneś był im jeszcze podziękować.

Podczas meczów (szczególnie jeśli można spodziewać się jakiejś rozróby, a w przypadku kiboli legii zawsze należy się tego spodziewać) potrafią tam dość nisko latać śmigłowce. Bardzo dobrze, że Cię poprosili o zabranie zabawek.
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
shivoo
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2014, 12:48
Lokalizacja: Poznań / Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: shivoo »

Tośmy pogadali oczekując na akceptację :lol: :lol: :lol:
ZASADA HOLOGRAFICZNA:
Opis każdego trójwymiarowego ciała lub rejonu przestrzeni zawarty jest na dwuwymiarowej powierzchni otaczającej to ciało.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

Rurek pisze:
twistedme pisze:jeżeli chodzi o latanie w strefach nie ma rozróżnienia na prawdziwych tru modelarzy i fantomasów ;)
Myślę że tu będzie łatwo na lotniskach aeroklubowych i "klasyczni" modelarze nie będą mieli problemów i nie będzie nikt ich najeżdżał...no bo :....
Jeżeli lotnisko mieści się w CTR we w miarę "bezpiecznym miejscu" to PAZP może udzielić zgody na użytkowanie - przy czym loty zawsze potrzeba będzie wyprzedzać telefonem na wieże lotniska i wymaganiem zgody. Kontrolor lotów zamieszcza odpowiednią informacje dla innych uczęstników strefy.
Obrazek
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

No i bardzo ładnie ze strony PAŻP. Wytłumaczyli co i jak a nawet nakreślili gdzie można latać i to w strefie CTR. Też muszę wystosować pisemko z zapytaniem o Poznań. W razie czego to pokaże władzom papier od PAŻP, ubezpieczenie, karte członkowską stowarzyszenia (w przyszłości) i mnie mogą cmoknąć :-P
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

IvanM pisze:Jeżeli lotnisko mieści się w CTR we w miarę "bezpiecznym miejscu" to PAZP może udzielić zgody na użytkowanie - przy czym loty zawsze potrzeba będzie wyprzedzać telefonem na wieże lotniska i wymaganiem zgody. Kontrolor lotów zamieszcza odpowiednią informacje dla innych uczęstników strefy.
W podobny sposób działa teoretycznie warszawskie lotnisko Pałacowa. Teoretycznie, bo o ile glajciarze, z tego co mi wiadomo, o takie zgody występują, to z modelarzy chyba nikt sobie głowy tym nie zawraca.

Z drugiej strony większość modelarzy lata tam planktonem koło nogi i zastanawiam się, czy nie przesadą byłoby uzyskiwanie zgód dla modelu który można strącić celnie rzucając kamieniem ;-)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

shaggee pisze: Wytłumaczyli co i jak a nawet nakreślili gdzie można latać i to w strefie CTR.
Nie tak panie. To miejsce, na którym ktoś tam ma na swoim gruncie od lat lotnisko modelarskie. A tu się okazało, że ogarnia go teraz strefa CTR.
To jego właściciele wystąpili o pozwolenie dokładnie określając o gdzie i jak - i PAŻP wydał zgodę. Zawsze to ty musisz określić dokładnie gdzie i kiedy i prosić o wydanie zgody. I z tą zgodą prosić o zgodę na loty w TWR.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

A już miałem nadzieję.
ODPOWIEDZ