Boscam TX&RX+Sony 700TVL PAL czy NTSC ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Boscam TX&RX+Sony 700TVL PAL czy NTSC ?

Post autor: Daniel_IL »

Mam mały problem z rodzajem sygnału w moim zestawie:

Kamera płytkowa Sony 700TVL PAL
Nadajnik Boscam TS353
Odbiornik Boscam RC805
OSD mini z HK

Po podpięciu pod grabber okazuje się, że z odbiornika czyta mi w NTSC, bo w PALu mam czarno-biały obraz. Normalnie nie ogarniam :)
Przecież kamera daje PAL, a link video śle w NTSC ?

Link ma automatyczny sygnał ?, można to jakoś zmienić na PAL ?
a może to wina grabbera ?
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Royce
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2012, 09:48
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Post autor: Royce »

Nadajnik i odbiornik video przesyłają to co dostaną . Ich się nie konfiguruje pod tym kątem.
Pytanie jak masz skonfigurowane OSD? Jak ci się ten zestaw zachowuje gdy odłączysz kamerę , a zostawisz tylko sygnał OSD ?
Radek Piotrowski
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

W OSD jak na razie mam oryginalny soft, czekam na złącze do wgrania uOSD. Tam jest konkretna opcja wyboru softu PAL lub NSTC. Tu w trybie wyboru parametrów jedne są wyświetlane poprawnie, inne są poza obrazem. Coś mi się wydaje, że moja kamera płytkowa to chyba chińska ściema i nadaje w NTSC (na obydwu naklejkach jest PAL), żeby graber poprawnie wyświetlał muszę mu ustawić format 720x480 (mogłem trochę pomylić cyferki). Jak dam 720x560 to mam pasek se śniegiem pod obrazem.
Tylko w NTSC mam kolor.
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to masz kamerkę w NTSC....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Normalnie ręce opadają, niby chiński "przyjaciel" ma dobre opinie, ale nic się nie zgadza w mojej kamerce, nie ma OSD, obudowa z żelastwa (a miała być naga płytka) NTSC zamiast PAL, ciekawe co jeszcze?, możliwe że te 700TVL 1/3" Sony to też ściema :(
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Daniel_IL pisze:Normalnie ręce opadają, niby chiński "przyjaciel" ma dobre opinie, ale nic się nie zgadza w mojej kamerce, nie ma OSD, obudowa z żelastwa (a miała być naga płytka) NTSC zamiast PAL, ciekawe co jeszcze?, możliwe że te 700TVL 1/3" Sony to też ściema :(
Cóż, trzeba było wybrać jakąś sprawdzoną i polecaną kamerkę, nie byłoby takich kwiatków.
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Właśnie wystawiłem mu odpowiednią opinię, że jest oszustem i tyle. Mam nadzieję, że nowi klienci przynajmniej nie dadzą się naciągnąć. Niestety w ramach rekompensaty wysłał mi nową płytkę, oczywiście za skromną dopłatą 17$. Ciekawe co to będzie tym razem .... 3D? 4K ? he he, normalnie masakra.
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

skazi pisze:Cóż, trzeba było wybrać jakąś sprawdzoną i polecaną kamerkę, nie byłoby takich kwiatków.
Dokładnie.
Jak zwykle przy takim temacie zastanawiamy się z kolegami z większym stażem - CO POWODUJE porzebę zakupowania gówien i działania w myśl powiedzenia że :

Kod: Zaznacz cały

Aby kupić dobrze to trzeba kupić dwa razy : raz tanio a drugim razem dobrze
Przecież w dziale z kamerami wszystko jest podane NA TACY. Co i gdzie kupić :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

To nie do końca tak. Robię takie zakupy od lat, po prostu czasami się trafi naciągacz. Niestety nędzny poziom zarobków zmusza często do podejmowania ryzyka tanich zakupów, a nasi polscy dostawcy nie są wcale lepsi od "przyjaciół" z Azji. Płacić stawkę x2 za ten sam towar, nie mam zamiaru.

OK. sie polata, sie zobaczy (albo i nie) :-D

Dzięki za odpowiedzi na mojego posta :-)
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Daniel_IL pisze:Płacić stawkę x2 za ten sam towar, nie mam zamiaru.
No nie wiem czy kamera kupowana w jednym z naszych dwóch ulubionych sklepów to czasem nie odwrotnie : płacić stawkę/2 (czyli POŁOWĘ) za ten sam towar to nie jest właściwe rozwiązanie :roll: Przykład? http://www.securitycamera2000.com/produ ... r-FPV.html
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
gregi2004
Posty: 113
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gregi2004 »

Czyli ta:
jest OK?
Czy wystarczy ta:
Kamerka
pozdrawiam
Grzegorz
ODPOWIEDZ