Problem z ustawieniem gimbala...

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Robak56 - odłącz te przewody od nazy i sprawdź jak zachowa się gimbal.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Ghambit, używam futaby t6j z oryginalnym odbiornikiem.
Lehoo jak tylko wrócę do domu to spróbuje tak zrobić.
A czy tam w apce może być cos przestawione i powodować obrót gimbala?
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Jeśli używasz wyprowadzeń z nazy do sterowania położeniem gimbala a te wyprowadzenia skonfigurowane były z odpowiednimi kanałami w apce, to jest to bardzo możliwe. Przestawiałeś coś w apce? Wystarczyło namieszać w ustawieniach i objaw by się zgadzał.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Po odpieciu przewodów od nazy straciłem sterowanie pochyleniem kamery... W apce są ustawienia px1 i px2 które mogą przechylać gimbala ale tak jakby tylko ustawiając limity pochylenia...chyba...
Póki co obrocilem gopro i mogę latać i filmować, stabilizacja działa ale dol gimbala mam u gory i dziwnie to wygląda...
Jakiego mogę użyć oprogramowania do ustawienia tego gimbala?
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

Pisze o tym co mam i do tego nic nie muszę budować i udowadniać :)

Emocje , emocjami. Chyba nikt mnie za to nie zestrzeli , bynajmniej ja do nikogo nie mam zamiaru strzelać. :)
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

To podłącz sobie przewód od Tilt pod 6 kanał w odbiorniku, odzyskasz sterowanie tiltem a więcej nie zdziałasz bo masz tylko 6 kanałów na apce.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Spoko, jak podlaczylem to pod nazę to dalej działa sterowanie pochyleniem.
Teraz tylko muszę odwrócić jakoś gimbal o 180°... Tylko nie wiem jakim softem to zrobić...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Czy ty rozumiesz że to prawdopodobnie naza odwraca Ci gimbala o 180%? Bo ma revers ustawiony? Albo fakt że silniki gimbal poziomuje najpierw do tego sterownika zewnętrznego, a ten z kolei dostaje sygnał z sterownika wbudowanego w naze, a ta z kolei jest podpięta do odbiornika i na tej zasadzie masz kontrolę nad jedną osią.

Powiedz mi po co masz to wogóle w naze wpięte? Po co utrudniać sobie życie? Mam też te radio co ty, u mnie kontroluje samo tylko gimbala i wszystko działa jak trzeba. Reversy na tym radiu robisz wchodząc do menu, kwestia 15 sekund i masz. A co do kalibracji samego gimbala to nie wiem co to jest za płytka, powinno na niej pisać jak nie z jednej to z drugiej strony, bo od tego zależy jaki soft potrzebujesz.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Jest podpiete do nazy od kiedy go kupiłem...po co? Nie wiem, tak kupiłem, działało wiec nic nie grzebałem. Od początku wszystko ładnie działało, kilka dni temu się dopiero pochrzaniło... W apce jak przeglądałem ustawienia to mam revers na 3 kanale...nie wiem czy to ma cos z tym wspólnego.
Dopiero się wszystkiego ucze więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość bo 90% tych zagadnień to dla mnie nowość...
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Ghambit zrobiłem tak jak mówiłeś z tym podłączeniem gimbala bezpośrednio pod odbiornik, rzeczywiście teraz kalibracja przyciskiem działa:) natomiast jeszcze jednym z powodów złej kalibracji gimbala był czujnik przyklejony na taśmie dwustronnej który się poluzował...
No to kolejne pytanie, do czego służy gniazdo oznaczone "B" na odbiorniku, u mnie jest puste...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

B - Battery

Podłączenie zasilania, u Ciebie może zostać puste bo odbiornik Ci naza zasila poprzez swój VU
ODPOWIEDZ