Filtr LowPass 1.2 GHz-Prośba

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Filtry dają, zmniejszają siłę sygnału na paśmie AV trochę (bo zależy jaki filtr, jakie pasmo, jaka antena, jaka moc), i drastycznie zmniejszają siłę sygnału poza pasmem ratując od szumów frsky.
miałem kilka filtrów różnych "napisów", w środku widziałem to samo. Nie wiem jak te małe klocki nazywają, ale wszystko śmigało powtarzalnie.
Różnice pewnie będą zauważalne w jakimś pomiarowym sprzęcie.

Jak by nie było, nadal bezpiecznie jest mieć antenę nadawczą AV jakieś 40cm (najmniej) od wąsa odbiornika 2.4.

Wkrótce znowu składam crusera do fpv, bedzie 1.2 i 2.4, skaner już mam, testy będa z filtrami i bez.
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Czyli daje coś ale nikt tego nie potwierdzi ?
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Potwierdzić może tylko aparatura pomiarowa.
Natomiast zauważalne zmiany możesz doświadczyć.... doświadczalnie jak ja :-)
Kiedyś taki test zrobiłem.
AV 1W i frsky, zasięg frsky 400m i failsafe.
Dokręcenie filtru, zasięg hoho... i bez kopnięć frsky, więc działać działa, ale na ile brak możliwości zmierzenia.
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
sunrisechild
Posty: 26
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sunrisechild »

Ma ktoś może sprawny filtr na sprzedaż? Udało mi się dzisiaj jeden złamać i mam problem bo wszędzie gdzie szukałem wszystkie filtry są wykupione :-/. Jak coś to pisać na pw
Ewentualnie poproszę o linka, gdzię filtry są jeszcze dostępne :-)
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 68
Rejestracja: środa 23 cze 2010, 23:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Willson »

Awatar użytkownika
sunrisechild
Posty: 26
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sunrisechild »

Dzięki :-)
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Chestnut »

Panowie, a takie zagadnienie praktyczne:
próbował ktoś konfiguracji z anteną koniczynką na video 1.2? w sensie- czy skoro nadajnik jest jakieś 43cm od odbiornika rc (2.4) i tu polaryzację kołową sieje, ma sens dokładanie filtra?
rozmawiamy o spokojnie pływającej łodzi, więc inaczej niż latanie- zwykle ja (nadajnik rc + odbiornik wideło) jesteśmy wyżej niż łódź ;) i nie planuję dalej niż 500m (ograniczenie rozmiarem zbiornika żeby się anteny "widziały")
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Nikt ci tego nie przewidzi. Musisz sam sprawdzić jak to będzie się zachowywało.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Chestnut »

co racja to racja- nawet jakby ktoś próbował, to nie koniecznie u mnie się sprawdzi.
pogoda się robi- trzeba wygospodarować wolną chwilę, i poeksperymentować.
;-)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Filtr LowPass 1.2 GHz-Prośba

Post autor: Chestnut »

może ktoś z podkarpacia ma filtr dolnoprzepustowy do 1.2? jak coś - pisać na priv.
mimo wszystko po testach czego się dało- i maksymalnym odsunięciu anten (niewielki model) najwięcej co udało się osiągnąć to ~200m na baciku, i na koniczynie- tyle że z koniczyną gps bez problemu złapał fix'a- a z batem- trzeba antenę gps odsunąć jakie 30-40cm od fox'a, a na tyle nie pozwoli budowa modelu. później fox odcina sterowanie, obraz oczywiście super (na koniczynie mniej zakłóceń, ale to kwestia miejsca gdzie testowaliśmy)
-z wyłączonym fox'em na tej samej drodze do końca zasięg był (drugie tyle, koło 400m).

Proszę o porady co się komu ostatnio sprawdzało w tej kwestii- ale moim zdaniem- zanim kolega przejdzie na lrs- najlepszą opcją jest filtr dolnoprzepustowy do 1.2GHz, prawda?
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtr LowPass 1.2 GHz-Prośba

Post autor: pablo80 »

Do 500m nie potrzebujesz Foxa. To jest aż 800mW mocy. Zamień go na nadajnik 200mW jak już chcesz mieć wideo na 1.2GHz i zasięg RC powinien się zwiększyć.

http://www.surveilzone.com/1.2ghz-4ch-v ... ter-ws1177
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Filtr LowPass 1.2 GHz-Prośba

Post autor: Chestnut »

dzięki za radę pablo, pokombinujemy (to nie dla mnie, ja mam video 5.8)
kolega po tym jak jego nadajnik 1,2GHz odszedł do krainy nadprzewodników chciał mieć pewny obraz i zanabył fox'a.
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
ODPOWIEDZ