Hexa na KFC32

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

W dalszym ciągu nie mogę poradzić sobie z "uciekaniem" modelu. Trymowałem ACC na ziemi ale efekty jeszcze nie są zadowalające. W miarę stabilną pozycję modelu wymuszam na drążkach. Zastanawiam się czy jeśli ustabilizuję model w powietrzu przy pomocy trymerów, a następnie wytrymuję ACC "przenosząc" te ustawienia w stosunku 1:1 to będzie dobra droga?
Przy załączonym GPS HOLD model też nie trzyma pozycji - przed startem gps złapał fixa. Zakładam, że ma to związek z ACC
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a_skot pisze:Zakładam, że ma to związek z ACC
Raczej z kompasem. Skalibrowałeś "metodą taneczną" kompas? Czy jeśli dajesz gazu tyle co do zawisu (albo więcej) to wskazania kompasu w GUI nie uciekają o kilka stopni? Jeśli więcej niż 5 to kompas jest w złym miejscu i przekłamuje z powodu pola magnetycznego jakie powstaje wokół kabli z dużym prądem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

a_skot pisze:W dalszym ciągu nie mogę poradzić sobie z "uciekaniem" modelu. Trymowałem ACC na ziemi ale efekty jeszcze nie są zadowalające. W miarę stabilną pozycję modelu wymuszam na drążkach. Zastanawiam się czy jeśli ustabilizuję model w powietrzu przy pomocy trymerów, a następnie wytrymuję ACC "przenosząc" te ustawienia w stosunku 1:1 to będzie dobra droga?
Przy załączonym GPS HOLD model też nie trzyma pozycji - przed startem gps złapał fixa. Zakładam, że ma to związek z ACC
Mam podobny problem jak ty z plytka KFC32TB, za Chiny nie moge wytrymowac ACC w taki sposob zeby nie "plywalo" w zadna strone, wielokrotnie resetowalem ACC, trymowalem drazkami z gazem max. Rezultat jest niestety taki ze w ACRO mam stabilniejszy zawis niz w ACC bo koptera nie ciagnie w zadna strone. Spedzilem juz kilkanascie pakietow na walcemz tym i nie wiem co dalej, moze inaczej go zpidowac albo wywazyc znow naped ?
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Też walczyłem z trymowaniem acc, pidowaniem level itp.
Odpuściłem sobie gdy zacząłem latać fpv, a nie tylko wisieć w ogrodzie.
KFC niestety nie należy do "wisielców", naza pod tym względem wypada trochę lepiej.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4655
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Ktoś już kiedyś napisał to jest Flight a nie Hover controller :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

mknet pisze:KFC niestety nie należy do "wisielców"
toś mnie trochę Waść zmartwił, mam nadzieję że Marbalon to zweryfikuje. Mój długolot na obecną chwilę nawet nie wisi, totalna rozpierducha...
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

HIRO pisze:
mknet pisze:KFC niestety nie należy do "wisielców"
Mój długolot na obecną chwilę nawet nie wisi, totalna rozpierducha...
Dokładnie tak bym określił, z ACC w KFC jest niestety totalna rozpierducha, Acro Naze za 83zł wisi od strzała dużo lepiej ... a w KFC jest coś niestety skopane, platforma jest losowo ściągana na którąś strone, a najlepsze jest to że po wylądowaniu i ponownym zazbrojeniu trym potrafi tak jakby "przeskoczyć" o kilka klików w którąś strone, natomiast w ACRO wisi normalnie z minimalnymi poprawkami na drążkach.

Sciąganie na ACC potrafi się tak pogłębić, że latanie FPV w takim stanie jest możliwe praktycznie tylko w ACRO, a na to jakoś brakuje mi odwagi.
Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

No to pocieszyliście mnie :-x

A wracając do tematu:
Rurek pisze:Raczej z kompasem. Skalibrowałeś "metodą taneczną" kompas? Czy jeśli dajesz gazu tyle co do zawisu (albo więcej) to wskazania kompasu w GUI nie uciekają o kilka stopni? Jeśli więcej niż 5 to kompas jest w złym miejscu i przekłamuje z powodu pola magnetycznego jakie powstaje wokół kabli z dużym prądem.
Kompas mam tak zamocowany:

Obrazek

dokładnie nad regulatorami :-( Nie zauważyłem jednak aby w GUI, po dodaniu gazu wskazania pływały. Testy co prawda bez śmigieł
Upieram się jednak przy tym, że stabilny zawis jest możliwy. Fakt, naza to nie jest, ale są przykłady że koptery na tej płycie latają i to nieźle
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a_skot pisze:Nie zauważyłem jednak aby w GUI, po dodaniu gazu wskazania pływały. Testy co prawda bez śmigieł
Bez śmigieł to silniki nie pobierają prądu za dużo więc ten test jest do niczego.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

U mnie mag trzyma bez problemu na gazie ze smiglami, problem jest gdzies w skryptach ACC
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Shafter ja odpowiadam na problemy kolegi któremu nie trzyma pozycji na GPShold. A Twoje uwagi to może grzej bezpośrednio w wątku o KFC, może Marcin się przyjrzy o co kamon :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Marcin jest na urlopie... Ale skoro juz tak wieszacie psy ze nie wisi itp. to ja tylko mogę napisać że to zależy od wibracji tylko i wyłącznie. Wiec nr 1 wywazyc co sie da, lub czasami odseparowac na gumkach... Kazdy kopter jest inny wiec zlotej metody nie ma.

Naza ma czyjniki amortyzowane... Ale nie ma wbudowanego eleresa i osd...
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Rurek pisze:Shafter ja odpowiadam na problemy kolegi któremu nie trzyma pozycji na GPShold. A Twoje uwagi to może grzej bezpośrednio w wątku o KFC, może Marcin się przyjrzy o co kamon :roll:
Rurku ale moj problem jest identyczny, tez nie dziala mi PH i reszta funkcji bo jest spory dryf na ACC.
I nie jest to zadna wrzuta w strone Marcina, po prostu jestem mocno zaskoczony ze nie jestem w stanie dojsc z ACC do ladu, a nie mialem z tym problemu na duzo bardziej wibrujacych napedach z plytkami KK2 czy acro naze, a tutaj sa jakies dziwne przechyly po kalibracji, rozjezdzanie sie trymu, w szoku troche jestem ;)
Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

A czy próbował ktoś z Was częściowo choć ekranować kompas - kawałek folii miedzianej pod słupkiem do którego jest przymocowany?
W tak zwanym międzyczasie podniosłem nieco moduł GPS. Mam go ok. 60 mm ponad płytką kontrolera i ok. 75 mm nad dystrybucją zasilania. Znalazłoby się tam również miejsce na kompas. Dobry to pomysł czy niekoniecznie?
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4655
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Miedź nie ekranuje pola magnetycznego
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ