Mini OSD System w/GPS Module z HK

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Może źle coś zrozumiałem (amator niestety ze mnie), ale w necie znalazłem info, że można spiąć na stałe taką płytkę z np. naszym OSD i bezprzewodowo (bluetooth, wifi) za pomocą kompa zmienić w nim np. ustawienia.
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Niestety nie da rady, jedyną opcją programowanie przez linie isp, brak uart'u/bootloadera uniemożliwia programowanie przez BT/wifi
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Proszę poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałem zagadnienie.
Żeby podłączyć do naszego OSD sygnał RSSI z odbiornika FrSky V8FRII muszę go wyprowadzić z odbiornika przez układ RSSI by Mieciu ?
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

...tak
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

Jaki szybszy i niedrogi moduł GPS polecacie do tego OSD ? bo ten ma 1Hz więc dla samolotów to trochę wolny pomiar
czy może warto bardziej zainwestować 56$ w RemZibi ?
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Daniel_IL pisze:czy może warto bardziej zainwestować 56$ w RemZibi ?
na pewno warto kupić oryginał niż chińską podróbę, tym bardziej że na forum jest/było za jakieś nieduże pieniądze w giełdzie.
Ogólnie gps za naście $ wystarczy (neo6m)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Neo6m nie zgada się z miniosd, potrzebny jest protokół gps nmea, maksymalna prędkość baud to 9600
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

kurcze, a już zamówiłem wersję v2, poniżej opis

GY-NEO6MV2 new GPS module NEO6MV2 NEO-6M with Flight Control EEPROM MWC APM2.5 large antenna

GPS modules NEO-6M, 3V-5V power supply Universal
Module with ceramic destined antenna, super signal
EEPROM power down to save the configuration parameters data
LED signal indicator
With data backup battery
The default baud rate: 9600
Mounting Hole 3mm
Module size 23mm * 30mm
Antenna size 12 * 12mm
Cable:20mm

kurcze, na stronie HK ktoś opisał, że nasze OSD działa z tym GPS, to jak to w końcu jest ?
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
sunrisechild
Posty: 26
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sunrisechild »

Mam problem z swoim mini osd. Ostatnio miał kłopot ze złapaniem fixa. Łapał go długo a gdy już złapał, tracił na kilka sekund, znowu łapał i tak w kółko. Dzisiaj przestał łapać całkowicie. GPS się grzeje, zasilanie jest a fixa brak. Postanowiłem od nowa wgrać do osd softa by darek_op i tu mam wielki problem bo gdy teraz podłączam osd widać tylko białe paski bez napisów w miejscu wyświetlania danych. Może ktoś ma pomysł o co z tym chodzi?
Poniżej screen
http://ifotos.pl/zobacz/paski-osd_ewarexr.png/

Dodam, że używałem extreme burnera jak w instrukcji z filmiku wyżej w tym poście ale podczas wgrywania nie zmienił się EEPROM.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 782
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Musisz wgrać zawartość epromu :-) tam są deklaracje znaków
Awatar użytkownika
sunrisechild
Posty: 26
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sunrisechild »

darek_op pisze:Musisz wgrać zawartość epromu :-) tam są deklaracje znaków
Chodzi o plik epp, ktory wgrywa się przed hex'em? Bo już tu się zaczyna problem. Wyskakuje komunikat, że się wgrało ale nie pojawiają się znaki jak na filmiku. Gdy podpinam osd pod usb nie świeci się też dioda w osd.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 782
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Jak wgrywasz pliki, pamiętaj o wybraniu właściwego. W extreme burner jest jakoś tak dziwnie, że wybierając do wgrania plik epp można wybrać plik hex :shock: Efekt jest taki jak na załączonym obrazku.
Sprawdz jeszcze raz, czy jak chcesz wgrać plik epp to czy na pewno wybierasz właściwy.
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

tak się przypnę do tematu, a jak się sprawdza w kwestii wgrywania patent ze wschodu czyli u-osd ?
nie testowałem jeszcze na żywym organiźmie, ale sam program uSetup.exe wygląda zacnie :)
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

Latam na uOSD, dla mnie OK, nieco tylko ograniczyłem ilość danych do absolutnie niezbędnych. Mini radar pięknie obrazuje sytuację, cały czas wiem gdzie się znajduję. Przy okazji wyświetlanie wysokości GPS sprawdzone - zgodne z tym co podaje mi GPS od telemetrii frsky. Prędkość w węzłach, pomimo ustawienia kph w setupie.
Awatar użytkownika
Daniel_IL
Posty: 66
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 11:38
Lokalizacja: Rudzienice

Post autor: Daniel_IL »

a ktoś próbował napisać do kolegi od uOSD o wprowadzenie tej drobnej zmiany na kph ?
Pozdrawiam
Daniel
--------------------------------
Turnigy 9X er9x+FrSky+RSSIbyMieciu, TS353-RC805, RemZibiOSD, Sony 700TVL, Bixler1,4 , AngelBipe 3D EPP *Heli: V911-v2, Syma X6
ODPOWIEDZ