HEŁMOFON - baza na głowie

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

HEŁMOFON - baza na głowie

Post autor: Rayford »

Podejrzałem u kolegów zrobioną bazę zainstalowaną na głowie, znaczy się na kasku i całość na głowie, rozwiązanie to bardzo mi się spodobało i postanowiłem zrobić sobie takie udogodnienie ...

Jeden z kolegów który posiada taką bazę powiedział mi, że kask który ma, w gorące dni mocno grzeje w głowę, więc postanowiłem użyć do tego celu kask budowlany i to biały, biały kolor wiadomo odbija promienie słoneczne najskuteczniej od innych kolorów więc nie będzie się tak nagrzewał, poza tym system pasków w kasku jest tak zainstalowany, że między głową a kaskiem jest przestrzeń co powoduje dobrą wentylację i w efekcie czuć przyjemny chłodek. I jeszcze jeden plus takiego kasku jest to że ma z tyłu pokrętło którym obracając powodujemy, że paski zaciskają się na głowie i hełm mocno trzyma się głowy...

Na kasku umieściłem: Wideo gogle, odbiornik video pudełko z dystrybucją zasilania (wewnątrz przetwornica), nagrywarka video, rozdzielacz sygnału i na czubku kasku podstawka na pakiet do zasilenia tego wszystkiego .... i wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Bardzo ładnie wykonane i pomysłowo.
Jeśli tylko sprawdzi się w boju to pozostaje powielać.
Jeszcze tylko uchwyt na mini parasolkę przed słońcem ;-)
Mirek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Nie no mega :-) Tak estetycznej roboty nagłownej to jeszcze nie widziałem :-) Grunt to własne pomysły i CNC pod ręką :-)
Wykonanie pierwsza klasa, zero makaronu zbędnego!
Kolor kasku jak najbardziej właściwy - kierowniczy :-)
Zastanawia mnie tylko jak i dlaczego działa Ci rozdzielacz wideo :shock: bo:
1) to jest pasywny rozdzielacz = na każdym z trzech wyjść jest circa 1/3 poziomu sygnału wejściowego
2) to jest rozdzielacz w.cz, nawet napisane na nim że od 5MHz :-) gdy tymczasem nasz sygnał wideo to w porywach ma pasmo 8MHz (zupełnie teoretycznie) a raczej rzekłbym że na 4-5MHz się kończy...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

kawał dobrej roboty .
Jaka jest waga zestawu?
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:Nie no mega :-) Tak estetycznej roboty nagłownej to jeszcze nie widziałem :-) Grunt to własne pomysły i CNC pod ręką :-)
Wykonanie pierwsza klasa, zero makaronu zbędnego!
Kolor kasku jak najbardziej właściwy - kierowniczy :-)
Zastanawia mnie tylko jak i dlaczego działa Ci rozdzielacz wideo :shock: bo:
1) to jest pasywny rozdzielacz = na każdym z trzech wyjść jest circa 1/3 poziomu sygnału wejściowego
2) to jest rozdzielacz w.cz, nawet napisane na nim że od 5MHz :-) gdy tymczasem nasz sygnał wideo to w porywach ma pasmo 8MHz (zupełnie teoretycznie) a raczej rzekłbym że na 4-5MHz się kończy...
Rozdzielacz dostałem od kolegi i używam go od dawna, od kiedy latam FPV i dzieli sygnał bez zastrzeżeń ...
Special pisze:kawał dobrej roboty .
Jaka jest waga zestawu?
Ten hełmofon to pierwsza rzecz w modelarstwie w której nie patrzyłem na wagę :) da się udźwignąć ...
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

Rayford pisze:Ten hełmofon to pierwsza rzecz w modelarstwie w której nie patrzyłem na wagę :) da się udźwignąć ...
Rayford pisze:

pytam bo problemy z kręgosłupem mogą wrócić :)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Special pisze:
Rayford pisze:Ten hełmofon to pierwsza rzecz w modelarstwie w której nie patrzyłem na wagę :) da się udźwignąć ...
Rayford pisze:

pytam bo problemy z kręgosłupem mogą wrócić :)
Całość bez pakietu 1300g
Ostatnio zmieniony wtorek 15 lip 2014, 20:16 przez Rayford, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Rayford pisze:używam go od dawna, od kiedy latam FPV i dzieli sygnał bez zastrzeżeń ...
No to niezłe jaja :-) znaczy odnosnie tego że urządzenia odbierające są wysokiej klasy i potrafią sobie podnieść taki sygnał i wyrównać ten brak co najmniej połowy poziomu sygnału :-)
Ale odnośnie tego że pracuje poza projektowanym zakresem to bym się nie spodziewał... to oznacza że kolejne połowę sygnału nagrywarka i gogle odtwarzają i wzmacniają (niestety łącznie z szumami) bo podany zakres 5-1200 oznacza że poza nim przeważnie jest o 3dB mniej :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Kask super , osobiscie jestem fanem takich konstrukcji :) .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Całość bez pakietu 130g
Czy aby nie 1300g? :roll:
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

cobra pisze:
Całość bez pakietu 130g
Czy aby nie 1300g? :roll:
Tak 1300g ;-)
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Rurek pisze:... Kolor kasku jak najbardziej właściwy - kierowniczy :-)
Kierowniczy owszem ale w tym przypadku bardziej pasował by czarny zarezerwowany dla achitekta/inspektora nadzoru autorskiego ;o)
A tak poważnie to na pole najlepszy oczywiście kolor biały max. odbijający promieniowanie słoneczne.
Mam nieprzyjemność zawodową bywać na wielu budowach i kaski to dla mnie prawie codzienność. Jako że ich nie lubię, to często ściągam i gubię przez co, co chwilę mam nowy. Moje doświadczenie wygląda tak że w byle kasku budowlanym kupionym np. w markecie ciężko wytrzymać godzinę ale w kasku kupionym w sklepie BHP z komentarzem poproszę ten lepszy da się przeżyć parę godzin. I tak zawsze będąc na budowie podziwiam budowlańców ganiających w kaskach cały dzień.

Rayford gratulacje też kiedyś zbuduję cos takiego.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

wjacek pisze:
Rurek pisze:... Kolor kasku jak najbardziej właściwy - kierowniczy :-)
Kierowniczy owszem ale w tym przypadku bardziej pasował by czarny zarezerwowany dla achitekta/inspektora nadzoru autorskiego ;o)
A tak poważnie to na pole najlepszy oczywiście kolor biały max. odbijający promieniowanie słoneczne.
Mam nieprzyjemność zawodową bywać na wielu budowach i kaski to dla mnie prawie codzienność. Jako że ich nie lubię, to często ściągam i gubię przez co, co chwilę mam nowy. Moje doświadczenie wygląda tak że w byle kasku budowlanym kupionym np. w markecie ciężko wytrzymać godzinę ale w kasku kupionym w sklepie BHP z komentarzem poproszę ten lepszy da się przeżyć parę godzin. I tak zawsze będąc na budowie podziwiam budowlańców ganiających w kaskach cały dzień.

Rayford gratulacje też kiedyś zbuduję cos takiego.
Kask wybrałem taki trochę lepszy 130 zeta kosztował ...
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Super sprawa.
Jeszcze tracker by się przydał :mrgreen:
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

pomysłowy sposób mocowania :)
gdybyś zastosował odbiornik na 5.8GHz było by lżej i mniej gratów na kasku.

ten biały kask tez będzie grzał, zrób w nim otwory wentylacyjne.


shaggee pisze:Super sprawa.
Jeszcze tracker by się przydał :mrgreen:
:D serwo i ciągniemy za uszy w odpowiednią strone
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
ODPOWIEDZ