MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

Nie potrafie sobie poradzić z wyprowadzeniem AUX7 i AUX8 przy kanapce z eleresem na zewnątrz. Do szczęścia na razie brakuje mi AUX7 do pochyłu bimbala, AUX8 zostanie nieużyty.

AUX1-4 zajęte na funkcje wbudowane w tym camstab. AUX5 Porusza tiltem przez złącze S2 bodajże, AUX6 steruje kontrolerem ledów od karwasa, skonfigurowany przeze mnie w kfctool. Zostało mi pochylenie bimbala i nie wiem gdzie go juz podpiąć. NA rc7 oraz 8 mam AUX3 i 4 więc mnie nie ratuje.

Pomysłów na kombinacje mi nie brakuje, ale żeby wykorzystać 11 kanał to na razie woda zamiast mózgu już.
Jest jakieś rozwiązanie?
Marek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Masz wbudowanego eleresa ? jak tak to masz jeszcze opcję wystawienia sobie dowolnego aux na złączu PPM/RC1
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

Tak, pełny zestaw z waszej stajni. Tak jak pisałem na RC1 mam juz AUX6 do kontroli ledów ;) I właśnie na tym kończą się piny ppm dla kfc a ciagle wolne są dwa kanały...

EDo
Jeszcze jest S1 dla roll gimbala. Tylko wtedy PPM sie zmienia przy włączonym camstable. Może by tu cos pokombinować jako koncert życzeń? :)
Marek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

wrzech pisze:Tak jak pisałem na RC1 mam juz AUX6 do kontroli ledów
tego nie napisałeś ;-) Jest o Aux6 ale nie jest którędy. Złącza zerw oba zajęte tak ? Masz i gimbala i pan tilta ?
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

S1 dla serwa wolne :):) I tutaj jest moja bramka! Tylko jak wyłączyć stabilizację dla tego złącza przy włączonej opcji cam stable dla gimbala? Bo z reszta kombinacji taranis sobie poradzi. Moja kamerka do AV stabilizuje się tylko w pitchu, nie używa roll więc mam wolne złącze S1 a gimbal BLDC mógłby użyć tego złącza jako PPM również dla pochyłu osi pitch.

BTW
Właśnie dlatego co powyzej, po 3 tygodniach namysłów, zdecydowałem sie poczekać i kupić pełen zestaw dla koptera w PL a nie range linka i innych cudów ;)

ajj zaś EDo
tak, pantilt bez 'pan' oraz gimball.
Ostatnio zmieniony piątek 27 cze 2014, 23:05 przez wrzech, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

wrzech pisze:Tylko jak wyłączyć stabilizację dla tego złącza przy włączonej opcji cam stable dla gimbala?
Jako mid ustaw sobie AUX i RATE daj na zero w danej osi i pewnie zadziała.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

marbalon pisze:
wrzech pisze:Tylko jak wyłączyć stabilizację dla tego złącza przy włączonej opcji cam stable dla gimbala?
Jako mid ustaw sobie AUX i RATE daj na zero w danej osi i pewnie zadziała.
Ooo oo o pierona to może być to! Mid na AUX 7 i rate na 0 wyłącza stabilizację a sterowanie przejmuje nadajnik. Choćby mnie zabito nie wpadłbym na rate 0 :D Podziękował, jutro sprawdzi ;)

EDo

ofkoz działa pięknie;) 11ch wykorzystanych.
Marek
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: automaciek »

Panowie kto jest chętny napisać mały tutorial tworzenia i analizy logów z plików .csv, bo jakoś nie ogarniam i pewnie nie tylko ja :lol:

I pytanko do Marcina, co może być przyczyną że gdy podłączyłem kostkę SPI kynarem do złącza ( 2 cm odcinki) to po uzbrojeniu silników w nieregularnych odstępach czasowych spada na 1sekundę RSSI i pika buzzer a w locie na chwilkę aktywuje się FS.
Po odłączeniu kostki jest ok. ???? Oczywiście pamięć podłaczona prawidłowo bo logi działają.
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
maaccieek97
Posty: 95
Rejestracja: niedziela 12 maja 2013, 18:53
Lokalizacja: Płońsk/Wawa

Problem z logami

Post autor: maaccieek97 »

Hej. Mam problem z logami u siebie.
Gdy "otwieram" kfc z kanapką osd (zasiloną) w kfctool v0.9d dostaje komunikat "SPI Flash not detected- LOGS OFF"
I gdy przechodzę w zakładkę logi- wszystko mam martwe.
Obrazek
trochę danych dla poglądu
-firmware w kfc v61
-kfc i osd zasilone z pakietu
-prędkość trans. w tool'u zmieniona na 512k wg. poradnika na wiki.
Jakieś pomysły czego to może być wina?

I mam jeszcze jeden problem- z failsafe.
Gdy robię test w tool'u (podłączone kfc, uzbrajam silniki, daje gaz na połowę, i...)
..i gdy wyłączam aparaturę- silniki mają równo po 1100 albo 1180- czyli copter by spadł
ale..
..gdy załączam failsafe z przełącznika wcześniej ustawionego- wszystko pięknie gra. załączają się poszczególne tryby i wg.
(oczywiście gps i kompas działają i gps ma fixa)
Jakieś pomysły? Bardzo proszę o pomoc. Dzięki :->
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

maaccieek97 pisze:-firmware w kfc v61
-kfc i osd zasilone z pakietu
-prędkość trans. w tool'u zmieniona na 512k wg. poradnika na wiki.
Jakieś pomysły czego to może być wina?
Nic poza sprzętem nie przychodzi mi do głowy.
maaccieek97 pisze:I mam jeszcze jeden problem- z failsafe.
Gdy robię test w tool'u (podłączone kfc, uzbrajam silniki, daje gaz na połowę, i...)
..i gdy wyłączam aparaturę- silniki mają równo po 1100 albo 1180- czyli copter by spadł
ale..
..gdy załączam failsafe z przełącznika wcześniej ustawionego- wszystko pięknie gra. załączają się poszczególne tryby i wg.
(oczywiście gps i kompas działają i gps ma fixa)
Jakieś pomysły? Bardzo proszę o pomoc. Dzięki
Nie napisałeś jeszcze najważniejszego... jaki odbiornik RC. Dla odbiorników PPM/PWM do testów wgraj betę v62
http://baliniak.2box.pl/qq/kfc32-xxl.zip

Nie mniej u Ciebie wygląda jak byś miał źle zaprogramowany failsafe w tych odbiornikach i podawały taki sygnał na wyjściu w momecie failsafe. Wymień soft i zobacz co się dzieje na zakładce RC podczas testu - czy słupki zmieniają pozycję po wyłączeniu aparatury ?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

W pierwszym poście nowy soft v62 z nowymi fajnymi funkcjami i poprawkami ;-)
Awatar użytkownika
maaccieek97
Posty: 95
Rejestracja: niedziela 12 maja 2013, 18:53
Lokalizacja: Płońsk/Wawa

Post autor: maaccieek97 »

marbalon pisze: Nie napisałeś jeszcze najważniejszego... jaki odbiornik RC. Dla odbiorników PPM/PWM
Tak, używam PWM.
marbalon pisze:W pierwszym poście nowy soft v62 z nowymi fajnymi funkcjami i poprawkami ;-)
Dzięki, Wgram niestety dopiero dziś wieczorem. I postaram się zdać relacje ;-)
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: automaciek »

Czy to tylko u mnie na v62 model się kołysze i wzbudza, po wgraniu v61 wróciło do normy
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
maaccieek97
Posty: 95
Rejestracja: niedziela 12 maja 2013, 18:53
Lokalizacja: Płońsk/Wawa

Post autor: maaccieek97 »

automaciek pisze:Czy to tylko u mnie na v62 model się kołysze i wzbudza, po wgraniu v61 wróciło do normy
U mnie wczoraj na v61 miałem jeszcze takie coś ze sam się lekko obracał w osi yaw, mimo że latam na załączonym head lock. A gdy lekko obracałem w prawo- drgnął trochę w prawo i od razu duża kontra w lewo, a gdy trochę w lewo- to mi dwa obroty robił, stwierdziłem ze jest nie do latania. A wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu.
Zostań zatem przy v61 ;-)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

automaciek pisze:Czy to tylko u mnie na v62 model się kołysze i wzbudza, po wgraniu v61 wróciło do normy
To tez z kostka SPI ? Coś może masz na tych kabelkach nie tak...
maaccieek97 pisze:A wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu.
Zostań zatem przy v61
Tak trochę przesadzacie z analizowaniem co jaka wersja poprawia lub pogarsza. Jak widać po liście zmian nie kombinowałem nic z IMU, czujnikami itp. tak więc na 99% nic nie wnoszą w tej kwestii. Oczywiście mogą wystąpić "poprawki" nie planowane ale nie co wersję ;-)
ODPOWIEDZ