Kontrolery lotów a) NAZA V2, b) DJI Wookong-M-Autopilot

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

IR-HEXA
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 14:27
Lokalizacja: Warszawa/ Kraków/ Wrocław

Kontrolery lotów a) NAZA V2, b) DJI Wookong-M-Autopilot

Post autor: IR-HEXA »

Witam

Chciałbym porówanć 3 kontrolery lotu:

1)NAZA V2 cena ok.1300zł

2)DJI Wookong - M- Autopilot DJI+50 ptk cena ok. 3800

3) DJI A2-autopilot DJI cena ok.5100

Do dużej hexy co wybrać, czy NAZA V2, jest dużo gorsza od tych DJI ? Chcę oszacować czy warto inwestować w DJI. Co mi poradzicie?
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

IR-HEXA pisze:Chcę oszacować czy warto inwestować w DJI
Którą pozycję nie wybierzesz to zainwestujesz w DJI :mrgreen:
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Kontrolery lotów a) NAZA V2, b) DJI Wookong-M-Autopilo

Post autor: Kowal »

IR-HEXA pisze:...czy NAZA V2, jest dużo gorsza od tych DJI ?
Muszę Ciebie rozczarować, ale kontrolery NAZA są również produkcji DJI
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
IR-HEXA
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 14:27
Lokalizacja: Warszawa/ Kraków/ Wrocław

Post autor: IR-HEXA »

Może źle zadałem pytanie mocno zastanawiam się nad zakupem gotowego modelu i biorę te 3 pod uwagę:



HEXA NR.1

Najtańsza ma kontroler:NAZA V2

http://sklep.rc-lipol.pl/pl/p/Profesjon ... rot-V1/788

HEXA NR.2

Następna ma kontroler:
DJI Wookong - M- Autopilot DJI+50 ptk

HEXA NR.3

http://sklep.rc-lipol.pl/pl/p/Profesjon ... rot-V2/789

Ostatnia trzecia ma kontroler :
DJI A2-autopilot DJI


http://sklep.rc-lipol.pl/pl/p/Profesjon ... rot-V3/790



Stąd moje pytanie czym one się różnią ( bo ze specyfikacji wyczytałem, że każda ma inny kontroler lotu)

Pytanie moje jest takie jakie są różnice pomiędzy tymi 3 modelami.


Przepraszam kolegów z formu ze strasznym stażem, pewnie moje pytania są śmieszna ale z Waszą pomocą za jakiś czas może też będę mógł komuś tutaj pomoc.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

Generalnie http://www.dji.com/products robi dwa rodzaje kontrolerów
wersja amatorska - NAZA - w wersji I, II, Lite
wersja "profesjonalna" - dotychczas był to WooKong a od niedawna dołączył A2


Ogólnie to powala mnie kupowanie pierwszego latadła za 10tyś.
Cóż - kto bogatemu zabroni :-D
IR-HEXA
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 14:27
Lokalizacja: Warszawa/ Kraków/ Wrocław

Post autor: IR-HEXA »

Taki mam budżet od pracodawcy, a latać będę tym ja z kamerą termowizyjną do pomiarów. Ważne będzie dla mnie, czas lotu chciałby uzyskać 25 min. latanie raczej spokojne bez akrobacji żadnych, zastanawiam się czy wybór hexy z NAZA V2 nie będzie w tym wypadku wtopą, bo dla mnie jako laika nie wiem za bardzo jaka jest róznica pomiędzy NAZĄ a tymi DJI .


pozdr
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

IR-HEXA pisze:Taki mam budżet od pracodawcy, a latać będę tym ja z kamerą termowizyjną do pomiarów. Ważne będzie dla mnie, czas lotu chciałby uzyskać 25 min. latanie raczej spokojne bez akrobacji żadnych, zastanawiam się czy wybór hexy z NAZA V2 nie będzie w tym wypadku wtopą, bo dla mnie jako laika nie wiem za bardzo jaka jest róznica pomiędzy NAZĄ a tymi DJI .


pozdr
To powiedz pracodawcy że na dobry początek potrzebujesz 3-4 tyś do treningów żeby nie zniszczyć wartościowego sprzętu.
Kupisz prostą hexę na Nazie i docelową aparaturą.
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Phantom nie udźwignie? :roll:
Konrad
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

kondiz pisze:Phantom nie udźwignie? :roll:
pewnie że udźwignie
tylko trzeba mu pakiet na S6 zmienić :-D

a tak serio :
1. trzeba mieć duuuuuużo odwagi żeby sprzętem za 20tyś /wliczam koszt kamery/ uczyć się latać
2. takie loty będą podpadać pod komercję i wymagają posiadania uprawnień od pilota

2a. później mamy komunikat że dron wleciał w przestrzeń lotniska :-( - a on chciał tylko sprawdzić czy wieża nawigacyjna jest dobrze ocieplona :evil:
IR-HEXA
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 14:27
Lokalizacja: Warszawa/ Kraków/ Wrocław

Post autor: IR-HEXA »

Drona do nauki już mam zakupionego od CNC COPTERA lata z ta kamerą max 10-12 min. ma tą chwile wystarczy do obiektów które badam, ale w niedalekiej przyszłość będę potrzebować coś mocniejszego stąd moje pytania.
Co do kwalifikacji to pod koniec maja odbędę kurs, następnie będę podchodzić do egzaminu.

A kamera z która on lata to kosz rzędu 50 tyś. zł. Przy zmianie obiektywu ponad 60.

Z tym, że do pomiarów polega na wylocie pionowo w górę i powoli w bok bez żadnych akrobacji itd.

Dzięki za zainteresowanie tematem i udzielnie pewnych wskazówek.
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

A jaką ta kamera ma masę?
IR-HEXA
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 14:27
Lokalizacja: Warszawa/ Kraków/ Wrocław

Post autor: IR-HEXA »

Po wyszczupleniu jej o obudowę i włożenie lżejszej baterii 700gr.
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Jeśli nie będziesz robił misji czyli zawsze ty będziesz sterował to NAZA V2 wystarczy.
Samym sterownikiem czasu lotu nie wydłużysz tylko - waga do lotu or napęd decydują.

W zestawach które podałeś jest też aparatura HiTec Aurora - jeśli potrzebujesz nowej aparatury to dobra propozycja. No nie ma pakietów ale to zawsze można dokupić prawie dowolne.
Uczmy innych jak myśleć a nie co myśleć. Wtedy unikniemy wielu nieporozumień.
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 215
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 17:09
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Tom01 »

Podepnę się pod temat.

Jak wiadomo Wookong ma osobny moduł IMU. Czy ktoś ma doświadczenia w bezpośrednim porównaniu, czy różni się od Nazy w precyzji/szybkości sterowania? Niejeden z użytkowników Nazy doświadczał różnych niepożądanych objawów, np telepanie, oscylacje. Ciekawym czy w takich właśnie "trudnych" przypadkach Wookong radzi sobie lepiej?
Tomasz
Moja pasja, obraz i kolor -> mva.pl
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Roger »

Witam, pytanie czy rozpoczynając projekt pod te kamerę to jest jedno z pytań co do autopilota?
Latając z tak drogą kamerą ja bym się zastanowił nad tym jak ją zabezpieczyć gdy model zwiedzie?
Co gdy będzie awaria silnika i model spadnie z tą kamerą?
Myślałeś o jakiej klatce bezpieczeństwa? Jakieś poduszki powietrzne?
Ja bym się o to obawiał. Model, który to podniesie możesz zrobić na dowolnym popularnym kontrolerze. Dobrze skonfigurowany będzie się zachowywać równie dobrze jak produkty DJI.
A co w razie awarii IMU? GPSa? Warto pomyśleć o zapleczu części zamiennych i serwisie. Będziesz wysyłać za granicę? Czy Twoja firma pozwoli sobie na przestój w pracach przez parę tygodniu? Kupisz Wookona albo A2, które dodatkowo właściwie to mają chyba tylko bajery w stylu waypointów, podążania za gps'em z ziemi itp, ale z tego co piszesz nie jest Ci to w zupełności przydatne.

Model można zamówić u kogoś bardziej doświadczonego, który nie tylko ustawi, wyważy ale nauczy jego obsługi i pilotażu i w razie czego pomoże w odbudowie.

Nie wiem czy widziałeś filmiki z kręcenia zdjęć z czarnobyla albo poszukiwaczy złota, mieli tam DJI S800 i nawet w takim modelu silnik potrafił się zatrzeć i model spadł i połamał ramiona - musieli mieć zapasowe aby to naprawić. W dżungli to jest problem :)

budując model z elementów takich jak profile, albo rurki węglowe, jest szansa że elementy łatwo dostaniesz na miejscu, zamawiając kontroler na forum masz opcje serwisu w skończonym czasie, lub nabycia nowego FC i szybkiej regeneracji modelu.

Zamiast wookonga czy A2 kupisz 2 nazy, lub nawet ze 3 lite :) wszystko i tak kwestia ustawienia.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
ODPOWIEDZ