POWITALNIA

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Leśny łobuz
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 11:23
Lokalizacja: Nadolice Wielkie

Post autor: Leśny łobuz »

Witam Wszystkich Forumowiczów :)

Krótko o sobie:
Mieszkam w małej miejscowości pod Wrocławiem, pracuję w fabryce, w wolnych chwilach robię wszystko to co mi sprawia przyjemność, a nie szkodzi innym...
Od niedawna majsterkuję przy latadłach i chcę od razu podziękować za kopalnię wiedzy jaką jest To Forum.

Pozdrawiam Wszystkich oraz życzę tyle samo lądowań co startów :D
„Nigdy nie rezygnuj z marzeń - mówił Stary Król. - Idź śladem znaków".
gall_u
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: gall_u »

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Moja przygoda z RC dopiero się zaczyna. Zaraziłem się od moich braci. Jeden lata heli T-REX 750, drugi lata z FPV Bixlerem2.

Jestem z Rzeszowa i tam chcę zacząć swoje latanie. Po przeczytaniu wielu porad od czego zacząć, jakiego sprzętu używać zdecydowałem się na aparaturę Turnigy 9XR, a co do modelu RC zdecydowałem się na SBACH 342 EPO 1100mm. Jestem w trakcie zamawiania na HK.

Po oblataniu SBACHA i odłożeniu zaskórniaków dołożę do niego FPV.

A na razie pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
agrompix
Posty: 4
Rejestracja: środa 26 mar 2014, 09:19
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: agrompix »

Dzień dobry również :-)

Też jestem nowy, nie mam wiele pojęcia o temacie i zanim napisałem te słowa na powitanie, zdążyłem już zadać parę pytań :-) Generalnie jeszcze nie złapałem magii FPV :-) natomiast postanowiłem skonfigurować platformę pod kątem fotografii z góry - stąd decyzja o "wstąpieniu" na Wasze Forum.

Podobnie jak Kolega wyżej tez jestem z Rzeszowa. Tu mieszkam, pracuję (głównie w terenie), i próbuję się realizować. I pewnie tu będę się uczył latać ... zobaczymy jak szybko i z jakim skutkiem :-) Więc jeśli ktoś z Was (np z okolic) chciałby podpowiedzieć nowicjuszowi jak to się robi :mrgreen: to jestem otwarty.

Pozostałe hobby: muzyka grana z vinyla, fotografia i szeroko rozumiane Bałkany. Tak ogólnie i na szybko.
Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

Witam,
w końcu zaczynam zabawę z copterami.
Planuję od razu latać z fpv i zwiedzać okolicę.
Głównie Wrocław lub okolice Nowej Soli.
diesel888
Posty: 15
Rejestracja: piątek 18 kwie 2014, 16:41
Lokalizacja: Kąkolewnica

Post autor: diesel888 »

Cześć wszystkim! :)
dydur
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 12:20
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: dydur »

Witam wszystkich na forum.
Mam 43 lata i modelarstwem zajmuję się już od ok 10 lat.
Od początku były to modele kołowe z silnikami spalinowymi, lecz później doszły łodzie i ślizgi z silnikami spalinowymi i elektrycznymi. Później doszła duża żaglówka zbudowana własnoręcznie. Jest i elektryczny motocykl Ducati.
Teraz przyszła kolej na samoloty. I bardzo mi się podobają loty modelem który posiadam. (na początek Pionieer 1400)
Był on kiedyś używany do lotów FPV niestety zaginął podczas jednego pechowego lotu.
Jest też zbudowany od podstaw F14 TOMCAT i dwupłatowiec.
A w tej chwili powstaje SU37. Przepiękny model.
Teraz znów pojawił się nowiuteńki Pioneer 1400 i z czasem zamierzam do niego zamontować zestaw FPV.
Pozdrawiam
Tomasz
Sieradz
pobier
Posty: 5
Rejestracja: sobota 19 kwie 2014, 00:57
Lokalizacja: Poznań

Witam

Post autor: pobier »

Witam wszystkich i korzystając z okazji życzę Wesołych Świąt!
avision

Post autor: avision »

Dobry wieczór wszystkim dla odmiany :) Bo najczęściej wieczorami śledzę wszystko, co mogę się dokopać na tym forum. Pozdrawiam ciepło patrzących inaczej :D
IR-HEXA
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 14:27
Lokalizacja: Warszawa/ Kraków/ Wrocław

Post autor: IR-HEXA »

Witam

Jestem jeszcze zielony, ale dość szybko się uczę..:-)

Generalnie zajmuje się pomiarami przy użyciu kamer termowizyjnych i po to też zakupiłem hexe. Mało wiem o FPV, ale bardzo duży o kamerach termowizyjnych więc w tym temacie służę pomocą.
wojcieszkow
Posty: 3
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 20:12
Lokalizacja: Ożarów TOP

Post autor: wojcieszkow »

Witajcie,

Chcę zacząć "przygodę" z wielowirnikowcami, stoję przed wyborem zakupu/zrobienia quadcopter od pewnego czasu śledzę chmurę i uzupełniam wiedzę, fakt sporo terminologi tu używanej jeszcze nie czaję, ale doczytuję pomału. Jak by był ktoś z okolic świętokrzyskiego TOP, TSA, TOS, to chętnie przyłączył bym się do zobaczenia pogadania na żywo itd.

Pozdrawiam


Wojtek
ArTaNiS
Posty: 64
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ArTaNiS »

Witam wszystkich serdecznie,

Nie wiem jak zacząć więc zacznę tu.

Do tej pory latałem Lamą E-SKY v4 i jest to moje jedyne doświadczenie z modelami RC.
Od jakiegoś czasu zainteresowałem się robieniem filmów z perspektywy powietrznej.
W przyszłym roku planuję wyjazd do Chorwacji i chcę zrobić fajny film z powietrza ( wiadomo zatoczki morze plaże itd... jednym słowem przyroda )
Kiedyś myślałem, że takie latające koptery to bardzo droga zabawa, ale na szczęście troszkę to potaniało ostatnimi latami.
Szukałem taniego rozwiązania do, którego będą tanie elementy dobra jakość i łatwa obsługa.

Wygrał DJI Phantom w wersji 1.1.1 ( ponoć poprawili nadajnik ( na elementach Futaby )
Do tego kupiłem okazyjnie kamerę gopro hero3+ silver.

Niestety dopiero teraz odkryłem, że nie wystarczy dokupić tableta z wi-fi żeby latać fpv, bo akurat kamera go pro gryzie się z phantomem czego nie rozumiem...

Rozumiem , że rozwiązania nie ma, więc proszę m,i powiedzieć gdzie mogę założyć temat, bądź dostać poradę jaki odbiornik FPV i nadajnik do tego zestawu dokupić.
Zależy mi na zasięgu do 500m max więcej nie planuję odlatywać oraz jaki monitor do tego.
Słyszałem , że jest opcja odbioru sygnału na laptopie ( wystarczy dokupić przetwornik sygnału ) ale na takie rozwiązanie się nie piszę z uwagi na fakt, że lapek jednak jest nie poręczny i za ciężki... proszę o porady.
Dziękuję i Pozdrawiam
Michał
DJI Phantom 1 + FPV + Gimbal
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: bosss »

Witam wszystkie :mrgreen:

Zabawę zaczynam od małego drona ale może wciągnę się bardziej dzięki forum ;-)
Paatryk008
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 12:58
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Paatryk008 »

dzień dobry, jestem ze zgorzelca, copterami zajmuję się od koło 2 lat
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

To i ja się przywitam :-) Forum śledzę od dawna ale nie mogłem się jakoś przełamać i zacząć udzielać w założonych przez forumowiczów tematach. Mam nadzieję to zmienić ponieważ większość wiedzy z zakresu FPV (i nie tylko) wyniosłem własnie z tego forum i chciałbym teraz się odwdzięczyć.
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

Witam wszystkim

Znalazłem się na tych krańcach internetu bo chcę się wyedukować w latających dronach. Chciałbym zwiększyć atrakcyjność swojej oferty o zdjęcia i filmy robione za pomocą takich latadeł.

Pozdrawiam :->
ODPOWIEDZ