Aparaty cyfrowe z aktywnym wyjściem video

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Nie wiem jak inne, ale te aparaty, które używam, w momencie wykonywania zdjęcia podają czarne tło na wyjściu. Zresztą podobnie jak przy normalnym użytkowaniu (bez AV) - ekran aparatu gaśnie na chwilę.
kac_zor
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 21:55
Lokalizacja: Będzin

Post autor: kac_zor »

nex3n ekran w aparacie się wyłącza i wszystko widzimy na ekranie TV ,
robiąc zdjęcie czy film cały czas masz podgląd
nie wiem jak inne nexy
problem jedynie z tym wyjściem micro hdmi , trzeba pokombinować żeby nie wyłamać i nie było za dużo kabla.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Chyba w każdym aparacie wyłącza się ekran po włożeniu wtyczki AV. Chodzi o to, że w momencie wyzwolenia migawki znika podgląd Live, a powraca po zapisaniu zdjęcia na karcie (czyli jakiś ułamek sekundy - zależy od oświetlenia kadru). Zapewne jest to związane z ograniczeniem mocy obliczeniowej - aparat skupia się całkowicie na wykonaniu i zapisaniu fotografii.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Artgraf1981 pisze:Fuji finepix f770 - cena ok 600zl i za te pieniadze rewelacyjny....
Chodzi oczywiście o ten aparat? http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy ... f770_exr.1

Z gimbalem i gumkami antywibracyjnymi jest oczywiście lepiej, a przy użyciu silników bezszczotkowych to już w ogóle. Pierwszy gimbal miałem na serwie, to niestety szarpało - im mniejszy aparat, tym mniejsze byłyby te szarpnięcia. Przy bezszczotkowcach idzie wszystko płynnie, jednakże trzeba zdawać sobie sprawę z dodatkowej masy. Dla aparatu 100-200g, silniki bezszczotkowe to dodatkowe ponad 100g, ale warto :-)
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

RW, tak ten aparat. Żeby nie było to na co dzień mam pentaxa k7, ale to co ten maluch potrafi to naprawdę rewelacja. Wiadomo to mała matryca i kiepsko z czułością, ale i tak latać się da tylko w idealnych do zdjęć warunkach więc bardzo daje radę.
No i prawie ciągłe av. Tzn w czasie nagrywania fulhd caly czas widac wszystko to co na ekranie, a przy zdjeciach na chwile sie wygasza tzn. daje czarny obraz a nie brak sygnału.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Oczywiście mówimy o czułości w porównaniu do lustrzanki? :mrgreen:

Nie narzekam na mój obecny aparat, ale chciałbym mieć pod ręką jeszcze coś innego :-)

Zobacz jakie zdjęcia wychodzą przy użyciu Canona Ixus 125HS w trudnych warunkach, czyli całkowite zachmurzenie oraz lekkie opady deszczu: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 67710dd644

Duża zasługa gimbala bezszczotkowego, gdyż w zeszłym roku jak się trafiły takie warunki (a miałem gimbal na serwach) to tylko kilka zdjęć z takiego lotu wychodziło ostre. A teraz sytuacja się odwróciła :-D
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

Tu masz fotki z mojego - 1 (tu zoom 20x i ustawienie makro) i 2 swiatło idealne 3 robione na pełnym zoomie 20x i optyka tez daje radę a 4 i 5 to z przed chwili, pogoda do dupy robione z pomieszczenia przez szybę i niestety wychodzi małość matrycy. Ale ogólnie za te pieniądze to i tak mistrzostwo. Generalnie to niebawem będe miał w końcu mocowanie antywibracyjne do mojej hexy to puszczę go w górę i porobię trochę rawów i zobaczymy co wyjdzie. Ale tak po miesiącu posiadania to jestem bardzo zadowolony. I najważniejsze to ciągłe av (nie tylko obraz ale tez całe osc aparatu można przekazywać, a że jest konfigurowalne to też można ułatwić kadrowanie) no i raw.

Foty bez zmniejszania to się mogą chwilę wczytywać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jak widać na nich są takie jakby malowane farbami ale to jpgi z aparatu. Nie mam w tej chwili dobrych Rawów żeby obrobić.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Dzięki za foty :-)

Powiem ci, że dla mnie jest najważniejsze żeby zdjęcia były ostre, a kolorki, to już sobie ewentualnie na kompie można poprawić. Filmy to tak okazjonalnie tylko robię :-)

Na razie wszystko strzelam samotnie :-) Ale mam na pokładzie odpowiedni sprzęt, by można było korzystać z podglądu na żywo - tym by się zajmowała druga osoba, która ma drugą aparaturę i wtedy ona odpowiada za ruchy gimbala, zoom aparatu i strzelanie fotek :-)

Trzeba rodzinkę wykorzystywać :mrgreen: :-)

W aparatach przeznaczonych do latania zawsze wyprowadzam 5 przewodów: zoom+, zoom--, spust, ostrość, masa. No a na obudowie jakieś małe gniazdo- ostatnio stosuję miniUSB bo jest bardzo kompaktowe :-)

Kiedyś też miałem aparat wyłącznie na wibroizolatorach. Ale nie każde są odpowiednie. Zbyt sztywne - drgania przechodzą. Zbyt miękkie - aparat się buja na boki. Serwa podczas stabilizowania szarpały (aparat 180g). No a dobrze ustawione bezszczotkowe na razie sobie dobrze radzą :-) Jedyny minus to taki, że mam trochę mały gimbal i przy zbyt mocnym przechyleniu aparat mi uderza o konstrukcję :-P

Co ciekawe po zmianie śmigieł z plastików na węglowe też zobaczyłem różnicę :-)

Także główny wątek mojej przygody z quadrocopterami, to walka z cholernymi drganiami :mrgreen: A drugi - tym razem jeśli chodzi o właściwości lotu - stabilizacja modelu przy pionowym opadaniu :mrgreen:
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

heh to witam w klubie problemów. A najciekawsze jest to że przyklejony byle jak taśmą obok paratu mobius nagrywa rewelacyjnie i prawie bez drgań.

Co do walki z wibracjami to zobacz sobie https://www.youtube.com/watch?v=Sw5gJ1hzhHg tak to zrobili w dji i przyznam że to chyba najlepsze rozwiązanie.
Teraz siędze nad corelem i kombinuje jak przerzucić większość masy na odizolowany od centerplate pojemnik w którym wylądują baterie, podwozie i aparat z gimbalem. Razem to prawie kg masy więc w połączeniu z wibroizolatorami przypiętymi do ramion w tarocie powinienem się pozbyć drgań. No i oczywiście ponowne wyważanie silników ze śmigłami (a mogłem kupić nakładane na silnik wrrr.)
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Zdaje się, że Mobius to taka trochę lepsza kamera płytkowa.
Nie ma ruchomego obiektywu, ruchomej matrycy, a co za tym idzie, drgania nie mają wpływu.

Obraz nocą na żywo z kamerki płytkowej wyświetlany przy użyciu projektora na ścianie budynku - po prostu rewelacja :-) Żadnego smużenia, rozmazywania, opóźnień :-)
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Kiedyś planowałem umieścić różne ciężkie rzeczy na gimbalu, no ale w końcu sobie podarowałem :-P

Niestety mam zbyt dużo instalacji i przewodów, by robić takie numery :mrgreen:

Jestem ciekaw jaka jest żywotność tych wibroizolatorów, szczególnie przy dużym obciążeniu.
Podczas lotu są one ściskane, a podczas lądowania rozciągane. Te 4 pakiety to ważą lekko ponad kilogram. Przy dodaniu gimbala (dla kompaktu) dojdzie kolejne 0,5 kg
ODPOWIEDZ