Latanie na Ślasku

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

tu ?Link
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

prawie :) 20m dalej
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
eJect
Posty: 139
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 14:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: eJect »

Od której jutro latacie?
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

w Dąbrowie Górniczej - Niedziela od rana
Zabrze od rana do 13:00 Prono a reszta się nie określiła
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
eJect
Posty: 139
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 14:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: eJect »

A da się trochę uściślić to "od rana". Nie znam jeszcze obyczajów tambylców :)
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Napisz do Prono na PW może nie będzie imprezował :D
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Od rana w wypadku "cycowych" pilotow FPV (czyli moim i kolegi Piotra) to pojecie dosyc wzgledne. Powiem tyle - gdy my przyjezdzamy to tradycyjni modelarze juz sie zbieraja :mrgreen: Zazwyczaj jestesmy kolo godziny 12, ale jutro (5 kwietnia) postaramy sie byc juz o 11.

Jak dojechac.
Popelnilem skomplikowany rysunek poglądowy :

Obrazek

Jechac nalezy wzdłóż zoltej lini, albo od ulicy Struzika, albo od ulicy Pyki. Mijamy po drodze lotnisko modelarzy tradycyjnych, i kierujemy sie do punktu opisanego jako FPV. To sa drogi gruntowe, ale przejezdne dla osobowek. Tradycyjni maja troche za zle ze sie "alienujemy", ale ma to swoje powody - modele nam troche urosly i naprawde trudno nam sie zmiescic przy lądowaniu na lotnisku "tradycyjnym". A Piotrowe laminaty to juz wogole.

Lądowisko "FPV" oferuje znacznie wieksze mozliwosci, pola sa teraz pieknie i rowno wykoszone tworzac szerokie, dlugie i rowne trawiaste pasy. Do lądowania podchodzić można już z daleka mając mnóstwo miejsca na manewry jak i sam "touchdown".

Obrazek

Czarna strzalka pokazuje zwyczajowy kierunek podejscia. Uwaga - jesli ktos ląduje tradycyjnie (nie FPV) to trzeba pamietac ze jak widac, zalezy od wiatru, ale zazwyczaj ląduje się "do siebie", wiec podstawowy skill w pilotazu bedzie wymagany ;-)

Latamy w kierunkach N-W i posrednich, z innych stron ogranicza niestety intensywna zabudowa.
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Dziwnie tam macie jakieś podziały u nas po prostu nie latają wszyscy na raz dzięki temu jest czas by pogadać. I na pewno nie mamy, nie chcemy i nie będziemy robić grupek. A jak latam tak i tak to mam się przenosić z miejsca na miejsce ? Taka ścieżka zdrowia :-P :D
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Ja póki co muszę ogarnąć maszynę skrzydlatą i śmiglatą, podregulować PIDy, więc raczej loty klasyczne mnie czekają.
Postaram się uderzyć w cyc w niedzielę miedzy 9 a 10 rano do 13-14.
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Jakie podzialy ? Tradycyjni lataja na swojej miejscowce od lat, zreszta sami z Piotrem sie z tego srodowiska i tego lotniska wywodzimy. Heliki, samoloty, spotkania co weekend itd. Potem pojawilo sie fpv i dopoki modele byly stosunkowo male nie bylo problemu, wszyscy latalismy razem, ale gdy urosly coraz czesciej musielismy je wyciagac z krzakow za lotniskiem. Stad tez przenieslismy sie dalej zeby dalo sie bez problemow przeprowadzic nawet te mniej perfekcyjne ladowania, a reszta zostala na starej miejscowc bo lataja tam "od zawsze". Nikt nie robi problemow czy lata sie z kamera czy bez, helikiem czy samolotem, tu czy tam, to ciagle jedno srodowisko, wszystko rozbija sie o to czy zmiescisz sie przy ladowaniu czy nie. W obu miejscach mozna latac czym sie chce i jak sie chce, ot wolnosc wyboru ;-)
Gdybysmy byli pilotami idealnymi potrafiacymi niezaleznie od warunkow posadzic 2m skywalkera czy 160 cm laminatowe skrzydlo "w punkt" wciaz bylibysmy na starej miejscowce, ale jeszcze nie jestesmy :mrgreen:
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Może i ja bym kiedyś podjechał w którąś z bardziej północnych lokalizacji? (; Kto wie (; Ta Tucznawa jest "w zasięgu" generalnie, tyle że teraz jakieś drogi znów chyba rozwalili w okolicy i nie da się dojechać "normalnie" pewnie...
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

sigreg myślałem ze macie tam spięcia jakieś. Jak np "nie lubię cię bo masz BMW" itp.

Freddie Chopin no do Tucznawy masz rzut kamieniem jakieś 15km ? chyba ja mam dalej :D
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 342
Rejestracja: niedziela 05 cze 2011, 08:26
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krzycho »

Freddie Chopin, No jest problem z dojazdem bo od Chruszczobrodu droga przez pola bo most nad koleją w remoncie. Krzychu - ładuj pakiety dzisiaj !!!
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Burakko pisze:Freddie Chopin no do Tucznawy masz rzut kamieniem jakieś 15km ? chyba ja mam dalej :D
No tak, jest niedaleko, ale od około 2 tygodni (czy jakoś tak) wszelkie znaki drogi 796 na Dąbrowę są przekreślone i jest zaznaczony objazd przez Siewierz i Sosnowiec, jakiś wiadukt ponoć jest w całkowitym remoncie, ale nie wiem właśnie który... Dookoła już jest trochę dalej i dużo bardziej skomplikowana trasa [;

No dobra - sprawdziłem sobie na targeo i faktycznie jest tak jak się obawiałem - wiadukt koło Chruszczobrodu zamknięty, wiec musiałbym jechać jakoś przez Niegowonice i koło Koksowni...

Trzeba będzie się kiedyś wybrać <:
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 342
Rejestracja: niedziela 05 cze 2011, 08:26
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krzycho »

Panowie za dwie godziny będzie padac i to dośc długo :-(
ODPOWIEDZ