Biedrony - H36 V929 V939

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Yeti
Posty: 83
Rejestracja: wtorek 20 lis 2012, 00:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: Yeti »

Radzik pisze: Jako, ze nie miałem wcześniej kontaktu z aparaturą, czy może ma ktoś instrukcję pl do tej biedronkowej? Latanie opanowałem mniej więcej ale interesują mnie te małe guziki przy drążkach? Dostrojenie pozycji zerowej, ograniczenie mocy? Wiem, że może głupie pytanie ale nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z czymś takim ;)
Biedronkę znosi:
-w prawo/lewo - trymer pod drążkiem kierunku w przeciwnym kierunku
-w przód/tył - trymer po lewej od drążka kierunku w przeciwnym kierunku
-obraca w prawo/lewo - trymer pod drążkiem przepustnicy w przeciwnym kierunku
-ostatni trymer dotyczy gazu
u99artur pisze: piszecie tutaj, że wasze biedrony zaczynają wariować pod koniec baterii - nic takiego nie zauważyłem, mało tego, po wylataniu tak na oko 2/3 czasu staje się niesamowicie stabilna, wisi w powietrzu :)
brak energii i biedronka robi się ospała. Wytrącona z równowagi, np. przy pionowym schodzeniu w dół, zaczyna się kołysać.
Awatar użytkownika
canoe
Posty: 29
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 15:18
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: canoe »

Kłaniam się wszystkim zdobywcom przestworzy!

właśnie zamówiłem v929.
od razu chciałbym zafundować sobie lepszą apkę i myślę o 9XR.
Czy może ktoś potwierdzić, że po dodaniu do niej tego modułu tego modułu będą razem współpracować bez problemu?
I ponieważ zima chyba jednak nadejdzie :roll: fajnie byłoby z kanapy zgłębiać podstawy latania na tv z podpiętym laptopem i symulatorem Phoenix. Czy ktoś z Was używał
takiego ustrojstwa ?
Zestaw chcę potraktować jako "do nauki" przed inwestycją w Phantoma....

Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Będzie pan zadowolony...

Moduł jak najbardziej będzie pasować, jest to klon Turnigy kompatybilny z biedronami....
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Radzik
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 15:46
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Radzik »

Witam.
Pytanie laika ale ze względu na to, że (co można wyczytać w innym temacie) ładowanie lipo może być niebezpieczne mam kilka pytań dla wyrozumiałych:

Moja "biedroneczka" do nauki to wltoys v262. Dziś przyszła paczuszka od skośnookich z dodatkowymi lipo ( oznaczenie GOO 7.4V 2000 mAh 25C)

Dostałem niedawno ładowarkę Turnigy Accucell 6 i mam pytanie jak tym naładować te aku? (niestety mikołaj zapomniał o instrukcji do samej ładowarki. Ktoś może poratować takową? Czy ftp://153.19.156.122/FTProot/modelarnia ... rukcji.pdf to funkcjonalnie (poruszanie się po menu) to samo?).

Do tej pory wszelkie ładowania oryginalnego pakietu wykonywałem na tej śmiesznej ładowarce z zestawu. Posiada ono jedno wyjście (kostkę) do balansera. Accucell ma dodatkowe te bananki którymi prąd jest z aku zasysany.

1. Czy chcąc naładować pakiety accucellem wystarczy wpiąć złącze balansera? (pasuje do pierwszego gniazda ale nie jestem pewien polaryzacji).
2. Jak ustawić samą ładowarkę? (Dla pakietu 2000mAh prąd ładowania to 0,2A tak?. Ten oryginalny natomiast 0,1A?)
3. Jakieś inne rady abym nie puścił pakietu z dymem?
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Uka »

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ual(2).pdf

Tu masz instrukcję w obcym języku :P
Drone them all...
Yeti
Posty: 83
Rejestracja: wtorek 20 lis 2012, 00:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: Yeti »

Radzik pisze:niestety mikołaj zapomniał o instrukcji do samej ładowarki. Ktoś może poratować takową?
Instrukcja Obsługi Turnigy Accucell 6 pl.pdf:
http://chomikuj.pl/FilipPsychoTata/Accu ... 954091.pdf
Awatar użytkownika
Radzik
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 15:46
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Radzik »

Dzięki a jakim prądem mogę to bezpiecznie ładować? (GOO 7.4V 2000 mAh 25C i oryginalny TY 703048 7.4V 850 mAh MK10H)

Większy to chyba lipol 2S tak? A ten oryginalny?
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Jeśli oba są Li-po to 2S
Ładuje się wg zasady że najlepiej dla pakietu to 0,5C ale 1C też jest dobrze. Ja ładuję 1C zawsze. Gdzie 1C to wielkość pakietu - czyli 2000mAh to 1C = 2A
850mAh = 0,9A
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Yeti
Posty: 83
Rejestracja: wtorek 20 lis 2012, 00:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: Yeti »

Przyszły dziś do mnie śmigła GWS.

Stare śmigła:

Obrazek

Nowe śmigła:

Obrazek

Szybkie porównanie.

Stare śmigła (nówki dawały ok. 120g):

Obrazek

Nowe śmigła:

Obrazek

[Jedna bateria, kolejne ładowania, 6 zdjęć zrobionych po 5s od uruchomienia silników]
Jessie
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 11:57
Lokalizacja: Bournemouth

Post autor: Jessie »

Witam wszystkich. Również chce zacząć swoją przygodę z quadami od biedronek. Chcę kupić v929 ze względu na dynamikę, chyba, że obecnie na rynku jest coś lepszego. Pytanko jeszcze odnośnie ER9X Czy ten kontroler będę mógł użyć w przyszłości jak zdecyduję się na zrobienie swojego kopterka? Chciałbym kupić raz i mieć pewność, że będzie ok jak dla początkującego zajawkowicza
Nie bierz życia zbyt serio i tak go nie przeżyjesz
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

Podepne sie pod posty:

do acro rolle/flipy/swuby, itp, lepszy bedzie H36 czy Hubsan (v1 czy v2- ponoc bardziej stabilny, ale czy przez to nie mulowaty?)?
Awatar użytkownika
Kac_r
Posty: 158
Rejestracja: piątek 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Kac_r »

szybkie pytanko.

czy do ladowania bateri od v929 nadaje sie imax b6 ?

np. http://allegro.pl/ladowarka-imax-b6-lip ... 94215.html ?

gadales z gosciem od aukcji przez tel i powiedzial, ze 3,7V nie moze byc ... to jak to jest ?


pozdrawiam
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Da radę bez problemu. Ustawiasz 1S i lecisz na rozgałęźniku nawet 10 pakietów naraz.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
hudy
Posty: 2
Rejestracja: środa 29 sty 2014, 21:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: hudy »

Hej,

Do H36 dostaje się wylącznie kabelek usb, który wpina się bezpośrednio do aku. Samej ładowarki nie ma. Czy bezpieczne jest podłączenie tego kabla do ładowarki z Nexusa7, który ma max. prąd 2A? Czy samo ogniwo ma zabezpieczenie jakim prądem jest ładowane? Czy lepiej ładować podpinając USB do kompa, gdzie prąd jest niższy?

Dzięki.
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: brodziek »

Elektronika ładowarki jest zabudowana w tej wtyczce USB, więc nie ma znaczenia z czego będziesz zasilał.

Też mam pytanko:

Czy Hubsan x4 107L robi autoflipy?
Nie mam oryginalnego nadajnika.
Zakupiłem wersję BNF, zrobiłem sobie moduł RF do Turnigy i nie wiem czy kombinować jeszcze z ustawieniami czy nie.
ODPOWIEDZ