Loty quadem - 20 październik 2013

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Loty quadem - 20 październik 2013

Post autor: Balirc »

Siema!
Przedstawiam kolejny filmik z latania quadem :-P
Tym razem niskie przeloty wzdłuż drogi i nie tylko ;-)
Quad to ta sama konstrukcja od 3 lat, tylko co jakiś czas dodajemy z Tatą nowe elementy :mrgreen:
Obrazek

Tym razem była to Kamerka GoPro (Co prawda zamówiona już chwilę temu razem z abonamentem Play, ale latała dopiero 2-3 raz ;-) )
"Mózgiem" quadrokoptera jest kanapka (FC + OSD) od Marbalona :-)

Awatar użytkownika
KrzysiekB.
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 21:29
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: KrzysiekB. »

Ekstra;), też widze masz problemy z jello jak ja ;/

Gdzie latacie w Mielcu dokładnie ?
http://www.kulkawsrodku.pl - Zapraszam na mojego bloga/stronę!
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

No nie gadaj że to te same silniki co rok temu w Wojsławicach :lol:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Z czego są zrobione te kółka?
ppawel
Posty: 158
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 13:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: ppawel »

wyglądają jak zatyczki z rolek papieru foto :)
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

KrzysiekB. - no jest troche jello, ale nie ma co wymagać od prowizorycznego mocowania na tyrtytki :p A latamy na lądowisku dla samolotów ultralekkich w Tuszowie Narodowym(ok. 15 km od Mielca) satn.pl . Jak jest ładna pogoda w niedziele to od 8 do 14 jest nawet 8-14 modelarzy :-)

toretto1995 Tak! Ba! To są też te same silniki co 2 lata temu w Wojslawicach ;-)

fragles , ppawel Tak, to są przycięte zatyczki z rolek po papierze foto :-) Tata jest fotografem, więc ma do nich dostęp. Fajnie wyglądają, nie łamią się i ślizgają się po asfalcie :-)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Śmigła masz zamocowane bez piast, na samych trytkach? Jak się sprawuje takie rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

fragles pisze:Śmigła masz zamocowane bez piast, na samych trytkach? Jak się sprawuje takie rozwiązanie?
W przypadku tych silników i śmigieł trzyłopatowych rozwiązanie jest idealne, bo silniki mają trzy (nie wiem jak to dokładnie określić, musisz sobie wyobrazić ;) ) połączenia bębna ze środkiem (???) i można łatwo przymocować śmigiełka, które po dodaniu wkładki redukcyjnej świetnie siedzą na silniku. Odpada wtedy problem luzów i krzywych, odkręcających się piast.
Ale niestety nie będzie to działało (w przypadku konkretnie tych silników) ze śmigłami dwułopatowymi.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Wiem o czym piszesz bo mam dokładnie takie same silniki. Zastanawiałem się nad śmigłami trzyłopatowymi ale na razie mam zwykłe na piastach. Niewykluczone że kupię jednak takie potrójne - jaki rozmiar używasz i jaka jest różnica w locie?
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Śmigła których używam są 8x4 - nie próbowałem nigdy dwułopatowych ,od razu zacząłem od trzyłopatowych :-)

Kombinowałem też ze śmigłami 9x5 (też trzyłopatowe) ,ale kopter zrobił się zmulasty i latało mi się dużo gorzej ;-)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

To są może te śmigła? Ja latam (a w zasadzie latałem :-/ bo dzisiaj je połamałem) na 8x4,5 z RCtimera - latało się rewelacyjnie, kopter był bardzo żwawy, szybko się wznosił, dobrze reagował. Ale chyba kupię na próbę te potrójne.
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Tak, to te śmigła :-)
Ja też właśnie je zamówiłem, bo jak widać w ostatnich sekundach filmiku - drzewo mi je połamało :mrgreen: A jak na złość mam z 10 prawych i ani jednego lewego :roll:
ODPOWIEDZ