GIMBAL BLDC pod GOPRO by JR65

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

GIMBAL BLDC pod GOPRO by JR65

Post autor: JR65 »

Zaprojektowałem 2 osiowy ( z myślą o zastosowaniu do nowego mojego projektu QUADRO składanego który jest w trakcie projektowania czekam na BB od Aidana które chce zastosować pod rura Fi 16mm BB24mm)

GIMBAL BLDC by JR65 pod GOPRO 1,2,3
Gimbal wykony jest z G10 2mm i G10 1,5m czarny pod gopro 1,2,3 z możliwością
montażu kamery płykowej DX201 pixim, Pixim690,VSN505, i popularna kamera z Hobby King 1/3-inch SONY CCD FPV_CCDP Video Camera i innych o podobnym rozmiarze

z możliwością przykręcenia płytki z elektroniką typu ALEXMOS ,Martinez i inne z tym samym roztawem śrub Fi 3mm 45x45mm
Zastosowane antywibratory od Aidana (otwór w laminacie Fi 6mm) możliwość założenia do 8szt według potrzeb (na zdjęciach są 4szt)
zastosowałem mój patent do szybkiego demontażu kamery gopro który stosuje w innych moich projektach

zastosowałem silniki RCTIMER GBM2212 015-70T dostępne w ABC RC

Gimbal na sucho czy w ręce pracuje poprawnie mysle że w moim nowym składanym Quadro się sprawdzi

Same elementy z G10 ważą 80g

gdyby komuś się spodobał jest dostępny w mojej ofercie

pełna oferta tutaj
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441





Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest też wersja podwieszana

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota 21 wrz 2013, 18:34 przez JR65, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
efevee
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 08:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: efevee »

A myślałeś może o zaprojektowaniu 'przejściówki' tak aby można było też Mobiusa podpiąć (dla tych co jeszcze GoPro się nie dorobili...) ?
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

efevee pisze:A myślałeś może o zaprojektowaniu 'przejściówki' tak aby można było też Mobiusa podpiąć (dla tych co jeszcze GoPro się nie dorobili...) ?
Niestety nie znam tej kamery, a zaprojektowanie bez wymiarów jest niemożliwe
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
efevee
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 08:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: efevee »

Tutaj jest dyskusja na naszym forum o tej kamerze. Jeśli chcesz mogę pomierzyć i zrobić fotki, jeśli miałbyś ochotę na przygotowanie mocowania...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Mam i ja - w sumie to chciałem sobie sam wystrugać BLG ale żona mi sprezentowała :mrgreen: to co się będę szarpał...
Podobnie jak w przypadku pantilta do Pingwina o jakość wycinanek nie trzeba się martwić.
Wszystko pasuje do siebie idealnie. Można skręcić, można skleić, można i jedno i drugie.
Jedyne o czym należy pamiętać to fakt że projekt w obecnej formie jest przewidziany dla silników posiadających trzypunktowe mocowanie na rotorze. Nie zwróciłem na to uwagi a moje GBM2208 mają czteropunktowe mocowania więc będę musiał chwilę spędzić z pilniczkiem. :mrgreen:
Ciekawym dodatkiem są uszka do mocowania kamer w obudowach zatem mamy do dyspozycji nie tylko standardowe otwory pod standardowe board cam'y ale także mamy możliwość bezstresowego zamontowania pancernych Pixim'ów czy wynalazków na podobę RCV922 z kompletu FatShark'a.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ