Latałem phantomem nad Wisłą i nagle spadł do wody.

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
qetan
Posty: 38
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 23:48
Lokalizacja: Legnica

Post autor: qetan »

I tak miał szczęście, że nie stało się to jak przelatywał obok bawiących się dzieci...latać nad dzieckiem takim kolosem...ja bym się bał, chociaż nigdy mi kopter nie spadł ani nawet nie strzelił focha.
Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rumburak »

Jak ktos chce bezpieczeni filmować z góry to polecam kij od szczotki .... wszystko inne prędzej czy później spadnie... spadają samoloty linii lotniczych to czemu taki quadro copter lub okto miał by nie spaść tu sztab ludzi nie czuwa nad bezpieczeństwem
bejominator
Posty: 223
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2013, 23:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bejominator »

Rumburak pisze:Jak ktos chce bezpieczeni filmować z góry to polecam kij od szczotki .... wszystko inne prędzej czy później spadnie... spadają samoloty linii lotniczych to czemu taki quadro copter lub okto miał by nie spaść tu sztab ludzi nie czuwa nad bezpieczeństwem

heheh bardzo trafna uwaga
Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

odn. tego filmiku, to jest bardzo popularna seria tego typu fikołów w wykonaniu zestawu S800+WKM+Zenmuse na którymś sofcie (5.14? ale mogę coś kręcić). Bardzo dużo takich flipów pozałatwiało sprzęt, ale we wszystkich filmowanych przypadkach, do których dotarłem, DJI wymieniało połamany sprzęt. Upgrade firmware'u do 5.18 (mogę coś kręcić z numerami) załatwiał sprawę.
Problemem był zdaje się konkretnie udział ZenMusa, przy innych gimbalach nie znalazłem tego typu wypadków. Ale nowy firm roziwązał sprawę
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Ja mam pytanko. Po co w ogóle kupować Phantoma?
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Bo jest ładny i gotowy do użycia :D
FPV Forever!! :)
bejominator
Posty: 223
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2013, 23:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bejominator »

Mateusz pisze:Ja mam pytanko. Po co w ogóle kupować Phantoma?
po to żebyś mógł siedzieć na forum zadając takie pytania :)
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Post autor: Jambo »

Tak psioczą na tego Phantoma :-P a to właściwie fajna zabawka jest:

http://vimeo.com/73371702#at=0

jasne drożej niż gdyby samemu poskładać za to łatwo o zamienne części i dodatkowe gadżety. Problem raczej leży po stronie użytkownika :->
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czak45 »

qetan pisze:I tak miał szczęście, że nie stało się to jak przelatywał obok bawiących się dzieci...latać nad dzieckiem takim kolosem...ja bym się bał, chociaż nigdy mi kopter nie spadł ani nawet nie strzelił focha.
To tylko pozazdrościć.

W temacie:
Wydaję mi się, że firma DJI za bardzo promuje łatwość obsługi Phantoma.
Osobiście nie miałem dotychczas odwagi latać nad wodą.
Myślę, że stres mógłby przezwyciężyć umiejętności i doświadczenie.
miś pisze:Druga metoda to podczas latania nad wodą zamontować po bokach pływaki (np z pustych butelek PET) Gorzej się lata, bo przy wietrze taki żagiel troche przeszkadza, ale za to większa szansa na odzyskanie sprzętu w razie katastrofy.
Właśnie, zawsze można uratować choćby ramę i podwozie, śmigła i coś tam jeszcze.
Pozdrawiam.
bejominator
Posty: 223
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2013, 23:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bejominator »

to badziewie jak je niektórzy nazywają całkiem ładnie lata, nad wodą również, jak się
wie co się robi można w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń :)

chyba muszę sobie w stopce wkleić: 'zadowolony użytkwonik phantoma od marca 2013'

Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

to ja muszę wkleić, że od grudnia 2012 bodaj :mrgreen: jeszcze nie za bardzo były w ogóle w Polsce.
Jeśli ktoś nie latał i mówi, że badziewie, to niech polata.
Nie każdy kto chce się zająć modelarstwem, musi sam składać wszystko od zera i rozwalić kopter kilkanaście razy, zanim wszystko poprawnie skonfiguruje. Jeśli ktoś ma łeb na karku, to może na Phantomie najlepiej nauczyć się latać.
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

piszu pisze:odn. tego filmiku, to jest bardzo popularna seria tego typu fikołów w wykonaniu zestawu S800+WKM+Zenmuse na którymś sofcie (5.14? ale mogę coś kręcić). Bardzo dużo takich flipów pozałatwiało sprzęt, ale we wszystkich filmowanych przypadkach, do których dotarłem, DJI wymieniało połamany sprzęt. Upgrade firmware'u do 5.18 (mogę coś kręcić z numerami) załatwiał sprawę.
Problemem był zdaje się konkretnie udział ZenMusa, przy innych gimbalach nie znalazłem tego typu wypadków. Ale nowy firm roziwązał sprawę
Fikołek nazwano FOD = Flip of Death i DJI zeszło długo zanim dotarto do problemu, którym okazała się nowa wersja hardware odbiornika GPS przy Wookongu. Powodowała kompletny crash systemu. Stara wersja była bezpieczna, póżniejsza wersja V2 także. Poszkodowanym fundowali nowy sprzęt.
DJI demonstrowało poprawę testem w którym trzymali cztery S800 w powietrzu przez 72 godzin.


Kiedyś pokazywałem jak zanurkowałem kopterem w jeziorze. Oprócz jednego regulatora wszystko działa bez problemów. GoPro trzeba było wymyć i wysuszyć, NAZA działała od ręki.
Awatar użytkownika
zawodnik3
Posty: 260
Rejestracja: wtorek 14 maja 2013, 10:39
Lokalizacja: gdynia

Post autor: zawodnik3 »

Traktuję quadro jako platformę do uzyskania tego co tak najbardziej mnie interesuje czyli zdjęć i filmów. Co by nie mówić o Phantomie to w takich sytuacjach jak w moim filmie:

http://youtu.be/TVEG5t5yHLg
nie odważył bym się latać czymś większym( np S800)
Myślę że w takich sytuacjach Phantom mimo jego wad (mnie zaczyna irytować czas lotu/nagrywania 6 min do pierwszych oznak przemęczenia) sprawdza się jak najbardziej
pozdrawiam
marek zawodnik3

QUADRO TAROT 650 ; NAZA V2, PROPS APC14X5,5",Turnigy Multistar 4822-490Kv, ESC 4 in 1
(4x25A) , lipo 4s
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

fajny film, nawet bardzo :) do pełni szczęścia brakuje dłuższych pościgów i pewnie pokusił bym się dołożyć zawis na dużej wysokości z całym torem w kadrze :)
Awatar użytkownika
zawodnik3
Posty: 260
Rejestracja: wtorek 14 maja 2013, 10:39
Lokalizacja: gdynia

Post autor: zawodnik3 »

Dziś zawisłem na czubku topoli...wys 24 m
Koszt podnośnika 130 zł . Mój błąd , uczę się latać FPV z monitorem.
Przy okazji rozładowałem doszczętnie pakiet . jakoś nie chce się teraz naładować, czy już go straciłem?
Pozdrawiam
marek zawodnik3

QUADRO TAROT 650 ; NAZA V2, PROPS APC14X5,5",Turnigy Multistar 4822-490Kv, ESC 4 in 1
(4x25A) , lipo 4s
ODPOWIEDZ