OrangeRX RX3S 3-Axis Flight Stabilizer V2

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pit202

Post autor: pit202 »

jest też alternatywny soft tu : https://github.com/noobee/FlightStab
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Po podłączeniu na krótko. Serwo<>Odbiornik , serwa pracują poprawnie ale jak tylko włączę w obwód stabilizację ( odbiornika<>stabilizacja<>serwa ) serwa pracują skokowo, nie płynnie jak to miało miejsce bez stabilizacji . Co to może być ?


I jeszcze jeden problem.

Ustawię pstryczek tak aby było załączone "DELTA" to stabilizacja działa dobrze ale sterowanie nie..czyli jak ruszę drążkiem wysokości to chodzi tylko jedna lotka .

A jak włączę V-Tail a wyłącze DELTA to sterowanie działa dobrze a stabilizacja nie.

Czy ja mam walniętą stabilizację ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
mr_mar
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 19:35
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: mr_mar »

Włączając mikser delta w stabilizatorze musisz powyłączać mikser w apce i podłączyć serwa bodajże do aile-l i ele.
Edyta:
Tutaj nakreślone:
http://youtu.be/f2JNVE1FN5M
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Oglądałem ten filmik z 3 razy, w życiu bym nie pomyślał że trzeba miksery wyłączyć w apce :shock: Teraz już działa, dzięki wszystkim za pomoc. A co do tych kondensatorów to ma ktoś jakiś pomysł?

Pozostaje problem z minimalnie skokową pracą serw. Kiedy wyłącze stabilizację aparaturą poprzez swicha to serwa chodzą płynnie ale po załączeniu chodzą skokowo i nawet od czasu zdarzają się opóźnienie. To znaczy drążek od lotek w lewo , lotki są w pozycji do skrętu w lewo i kiedy ja gwałtownie odbiję drążkiem w prawo to lotki potrafią nawet 1s utrzymać się w poprzedniej pozycji. Przy wyłączonej stabilizacji tego nie ma ...

Tak ma być ? Pytam bo pierwszy raz będę miał stabilizację i nie wiem czy to nie jakiś problem z płytką .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
zubik
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2011, 07:51
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zubik »

Damian udało Ci się rozwiązać problem opóźnień przy "majtaniu" drążkiem? Ja mam podobny efekt: przy gwałtownych ruchach serwa potrafią wręcz "zaciąć" się na swoich pozycjach, jeśli zaś ruszam lotkami góra>dół, wszystko działa płynnie. Co gorsza serwo z lewej lotki po włączeniu apki wpada w oscylacje. Sprawdziłem czy może BEC nie wyrabia ale to nie to ponieważ badałem wyjścia oscyloskopem i nawet przy odłączonych serwach impulsy są niestabilne.
EDIT.
W obwodzie zasilania mam kondensator 3300uF/6.3V ... Działanie bez zmian.
>Wszędzie w domu, ale najlepiej dobrze ;)

>Ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Nie udało mi się tego naprawić. Dokładnie, u mnie też potrafią się zaciąć w poprzedniej pozycji. Po wyłączeniu stabilizacji poprzez przełącznik na apce, serwa działają normalnie .

Nie miałem okazji jeszcze tej stabilizacji przetestować w locie...może w locie będzie wszystko ok. Przecież w trakcie lotu nie machamy drążkami w tą i z powrotem, prawda ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
zubik
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2011, 07:51
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zubik »

Nie miałem okazji jeszcze tej stabilizacji przetestować w locie...może w locie będzie wszystko ok. Przecież w trakcie lotu nie machamy drążkami w tą i z powrotem, prawda ?
Prawda.
Ale wyobraź sobie że trzeba Ci zrobić ciasny zakręt na niskim pułapie i serwa zostaną na starych pozycjach, wiesz jak to się skończy :evil: Ja tam wolę nie ryzykować, szkoda mi modelu, spróbuję podłączyć inny odbiornik (teraz mam RangeLink-a). Jak to nie pomoże to zaprogramuję AtMegę alternatywnym softem.
EDIT
Zrobiłem dwa testy: Podłączyłem stabilizator całkiem innej aparatury (u ReMa) zaczął działać poprawnie.
Sprawdziłem oscyloskopem wyjście PPM z mojej Apki (turnigy 9x) i okazuje się że impulsy z niej są niestabilne serwa drżą w takt tych zmian(impulsów PPM). Spróbuję wgrać nowy soft 9XR. toretto jaki masz soft w swojej turnigy?
>Wszędzie w domu, ale najlepiej dobrze ;)

>Ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Mam oryginalny soft od 5 lat :mrgreen:

Może to wina naszych serw ? Jakie masz serwa ?

Czy ktoś z posiadających ten stabilizator ma taki sam problem ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Ja używam tego stabilizatora ponad pól roku z Turnigy 9x soft er9x.Lata sie bardzo ladnie bez powyżych problemow.Serwa drża z tym stabilizatorem jedynie w przypadku gdzy ktores z wejsc jest niepodłaczone do odbiornika (wlączajac wejscie stab.).
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
zubik
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2011, 07:51
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: zubik »

testowałem na serwach tower pro SG 92 i na nich drgania były najmocniejsze, sprawdziłęm też na corona cs919 MG(chyba, nie pamiętam dokładnie a są w modelu) i one trochę mniej wariowały.Jak napisałem wcześniej, wziąłem stabilizator do Remka i u niego wszystko działało. Dla tego myślę że to nie wina ani serw ani stabilizatora, coś jest nie tak z sygnałem PPM z mojej APki. Nie mam zbyt wiele czasu na hobby ale jak coś znajdę to tu napiszę.
>Wszędzie w domu, ale najlepiej dobrze ;)

>Ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

I jak to wygląda w praktyce? Pomaga czy przeszkadza? Do pierwszych lotów się przydaje czy to jest tylko zabawka która jako tako stabilizuje lot? Dłużej się to ustawia niż lata?
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Pomaga - latanie staje się Full Profi :-D
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Mam pytanie na wszystkich filmikach jest on (stabilizator) umiejscowiony centralnie na modelu, tzn na środku. Czy tak być musi? Czy może być po jakiejś stronie skrzydła? W sensie latam deltą i czy może być przy TX-e np. po lewej?

Wiadomo kierunek musi być zachowany, tzn kablami do tyłu :) Ale co z jego centralnym położeniem?
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Musi być na środku i najlepiej w środku ciężkości modelu :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Dzięki! Jeszcze jedno pytanie przed lotem, czy trzeba jakoś ustawiać ten stabilizator? Tzn. mamy na nim 3 potencjometry, które pewnie odpowiadają za czułość. I no własnie, czy może być ten stabilizator za czuły? Pytanie do latających :O
ODPOWIEDZ