Dedalus: Autopilot nie dla nas ;-)

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

pma_ pisze: Dla wszyskich opowiadających o kosztach softu, przypominam, że soft pisze się RAZ, a potem go tylko kopiuje do kolejnych płytek to nie jest tak, że każda płytka ma zapewnić zwrot pełnej wartości softu.
A ten soft to się sam jakoś piszę, czy jak? A pcb to się sama projektuje? Potem wszystko się automagicznie samo testuje, samo się przygotowuje do produkcji. Powiem tak, jeśli ktoś myśli o zarabianiu na życie tym sposobem, to nawet przy marży na poziomie 50% to przy seriach mniejszych niż 1000 sztuk to się nie ma prawa opłacić ;) Przynajmniej ja tego nie czuje :). Tak, że ludzie to robią raczej pół hobbystycznie i chwała im za to.

Pozdro
Krzysiek
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 173
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Wolsztyn/ Ziel. Góra

Post autor: Lech »

Panowie Moderatorzy - mam propozycję - zamknijcie ten koncert życzeń, moim zdaniem tylko Zbig ma prawo coś tu napisać. To jego temat i projekt.
Koledzy , robicie śmietnik z Tego forum, a później jedziecie że krawaty itp dostajecie.
Zobaczcie co się stało w temacie OSD + autopilot Zbig& Pitlab.
Co chcecie uzyskać? za 10 zł pełny autopilot, dajcie spokój.
Pozdrawiam Leszek.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

qczek pisze:
pma_ pisze: Dla wszyskich opowiadających o kosztach softu, przypominam, że soft pisze się RAZ, a potem go tylko kopiuje do kolejnych płytek to nie jest tak, że każda płytka ma zapewnić zwrot pełnej wartości softu.
A ten soft to się sam jakoś piszę, czy jak? A pcb to się sama projektuje? Potem wszystko się automagicznie samo testuje, samo się przygotowuje do produkcji. Powiem tak, jeśli ktoś myśli o zarabianiu na życie tym sposobem, to nawet przy marży na poziomie 50% to przy seriach mniejszych niż 1000 sztuk to się nie ma prawa opłacić ;) Przynajmniej ja tego nie czuje :). Tak, że ludzie to robią raczej pół hobbystycznie i chwała im za to.

Pozdro
Krzysiek
No to proponuję raz jeszcze przyjrzenie się jakim cudem sprzedaje się i się rozwija multiwii, ardupilot, matrix pilot i milion innych wynalazków
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Nie porównuj chińskiej masówki z Polskim projektem...
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

meteor pisze:Nie porównuj chińskiej masówki z Polskim projektem...
Uważasz, że Sparkfun, Arsovtech, czy APM są z chin?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Tak, są z chin. A to że są sprzedawane w innych krajach to inna sprawa.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

pma_ pisze:
No to proponuję raz jeszcze przyjrzenie się jakim cudem sprzedaje się i się rozwija multiwii, ardupilot, matrix pilot i milion innych wynalazków
Jak to jakim, soft jest open source, w dodatku za darmo, czyli 80% kosztów masz z głowy.
Poza tym, to że się sprzedaje ma się nijak do tego czy ktoś na tym zarabia i ile na tym zarabia ;)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

A myslisz, że Zbig będzie pisał soft od zera? Założe się, że 90% kodu pozostanie.

@Meteor to sprawdź jeszcze raz, a pozatym kto każe teamowi Pitlab/Zbig robić sprzęt w Polsce?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Może ktoś Cię sprowadzi na ziemię :lol:
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

pma_ pisze:A myslisz, że Zbig będzie pisał soft od zera? Założe się, że 90% kodu pozostanie.
A ten kod to mu spadł z nieba jakoś, czy musiał go napisać? To kosztowało prawda? Nie można zakładać, że koszt tego jest 0 PLN, wobec czego po kosztach hw można sprzedawać autopiloty ;) Nie wiem jak z autopilotem, ale ja np .jakieś 300h pisałem fc do quadrocoptera (oczywiście odkrywając wszystko od zera, pewnie było by dużo mniej gdybym się już na tym znał). Policz 300 * tylko 50 PLN i masz szacunek jakikolwiek.... ;)

Pozdrawiam
Krzysiek
Artu

Post autor: Artu »

Dyskutujcie dalej w tym tonie, a zobaczycie goowno, a nie AP :evil:
Zbyszek zrobi jedną sztukę, a na Was się wypnie i będzie pozamiatane.
Jak Jesteście tacy mądrzy, i wiecie na pewno, że to taki złoty interes, to droga otwarta.
Zróbcie i się pochwalcie swoimi osiągnięciami, bo jak na razie to tylko Potraficie szczekać...
Awatar użytkownika
magneto
Posty: 249
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 02:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: magneto »

Artu szacun ,na 8 stron 7 o niczym,a człowiek się potem przedziera przez to
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Artu pisze: Jak Jesteście tacy mądrzy, i wiecie na pewno, że to taki złoty interes, to droga otwarta.
Zróbcie i się pochwalcie swoimi osiągnięciami, bo jak na razie to tylko Potraficie szczekać...
Nie jest to złoty interes, a akurat czym pochwalić to się mam bo troszeczkę mam udziału w Matrix Pilot.

Szkoda, że wszyscy się rzucili na najmniej istotną rzecz czyli ile, a nikt nie zwrócił uwagi na potencjalnie na dużo poważniejszy problem, w obecnym AP na full gazie model ma iść do góry. To założenie jest nie do utrzymania przy AP do każdego modelu.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

magneto pisze:(...)na 8 stron 7 o niczym,a człowiek się potem przedziera przez to
To znaczy, ze temat wzbudza duże emocje - nadzieje i obawy. Dla mnie te 7 stron tez jest ważnych (byle tylko nikt nikogo nie obrażał czy karał za udział w niej).

Co do postulatów, co chcę zapewnić, że żadnych nie olewam, niektóre czekają na dobry pomysł realizacji, inne mają jakieś skutki uboczne, których się obawiam (i muszę rozważyć za i przeciw), albo są po prostu mniej priorytetowe od innych tematów.

Co do wznoszenia, to nie jest problemem samo zrobienie stosownego miksera (poza kolejnym elementem do ustawienia i większej komplikacji układu), ale podniesienie SW może spowodować przeciągnięcie modelu, gdy np. nie ma już prądu w pakiecie lub paliwa w baku.
Dla elektryka można zrobić mikser "prąd->wysokość", ale dla spalinek sorry...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Zbig pisze:

Co do wznoszenia, to nie jest problemem samo zrobienie stosownego miksera (poza kolejnym elementem do ustawienia i większej komplikacji układu), ale podniesienie SW może spowodować przeciągnięcie modelu, gdy np. nie ma już prądu w pakiecie lub paliwa w baku.
Dla elektryka można zrobić mikser "prąd->wysokość", ale dla spalinek sorry...
MP potrafił "wylądować" modelem, w którym się skończył prąd dla silników, więc to się da zrobić. Po prostu doszybował do bazy.

Ciekawe kiedy się pojawi postulat omijania drzew :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ