Beta 1400 lotki

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grzecho166
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 30 paź 2012, 19:59
Lokalizacja: Polska

Beta 1400 lotki

Post autor: grzecho166 »

Posiadam motoszybowiec beta 1400 z oryginalna aparaturą. I lotki nie wracają na swoje miejsce (zresztą tak samo jak ster wysokości i kierunku). Czyli na aparaturze drążkiem w lewo jedna lotka idzie na dół druga do góry ale jak puszczę to tylko lekko się cofają i zostają (nie zerują się). Jak drążkiem w prawo to jest to samo tylko że jedna zostaje bardziej u góry druga na dole. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem :P Ale może zrozumiecie. Prosił bym o pomoc z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Nie pamiętam jaka jest oryginalna apka - FS TG... ? - jak masz trymery zobacz czy nimi możesz wyregulować usterzenie.Do lotek jest np jeden trymer i on układa Ci je.Podobnie z pozostałymi. Skręcałeś cięgła usterzenia przy "0" ustawieniu orczyków na serwach ?.Chociaż jeśl iwe wszystkich masz podobne zachowanie to trochę podejrzane.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 173
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Wolsztyn/ Ziel. Góra

Post autor: Lech »

Może jakieś opory na sterach w modelu. Coś za ciasno.
Pozdrawiam Leszek.
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: Tytan »

A moze zle podlaczyl kabelki ^^ ja bym to sprawdzil gdyz jak zaczynalem moja beta to 0 problemow mialem.

PS : warto by dobrze zalozyc sciegna.

Pozdrawaim Tytan.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Zobacz czy po prostu nie masz gdzieś luzów na popychaczach, czy serwa są dobrze wklejone, czy nie masz naderwanych zawiasów lotek. Lub w drugą stronę - czy coś nie jest zablokowane (np. boki lotek nie obcieraja o pozostałą cześc skrzydla)

Popatrz też na orczyki serw, czy wracaja do pozycji neutralnej względem obudowy serwa, najlepiej ze zdjętym popychaczem
ODPOWIEDZ